Jelenleg csak 10 uniós ország fogadott el jogi keretet a bérek átláthatóságára vonatkozóan, holott a transzparencia nem csupán a munkavállalók tájékoztatáshoz való jogát és a nemek közötti bérszakadék csökkentését biztosítja, de lehetővé teszi a fizetések átláthatóságát is az álláskeresők számára.
A noÁr fontos bejelentést tett: október 21-én jelentős megmozdulásra készülnek Budapest XV. kerületében. Ez alkalommal óvodai dolgozók állnak ki a sok hete húzódó ügyek mellett, és tüntetést szerveznek több tagintézmény bevonásával.
Mint ismeretes, a Budapesti Közművek keretében önállóan működő FKF Hulladékgazdálkodási Divízióban október 4-én kedden reggel munkabeszüntetés kezdődött.
Hohn Krisztina, az LMP országgyűlési képviselője kérdést intézett Kásler Miklóshoz, hogy januártól pontosan mekkora béremelésben részesülnek az egészségügyi szakdolgozók. A válasz: 21 százalékkal, a legutóbbi bérhez képest. A kormány 30 százalékos pluszt emleget, ami azonban a 2018-as szinthez képest igaz. - írja az Mfor
A KSH tegnapi közlése alapján 335 780 forintot tett ki a bruttó mediánbér júliusban, az átlagkereset tekintetében pedig 433 696 forintos összegről számolt be a Központi Statisztikai Hivatal. A Bank360 kiszámolta, hány évet kell dolgozni, hogy kijöjjön egy új ingatlan megvásárlására elegendő összeg.
A munkabér hány %-át lehet maximum levonni, letiltani ha végrehajtható bírósági ítélet van tartozás, adósság esetén? Munkabérből való letiltás szabályai, jogi háttere. Hány százalékot lehet a fizetésből levonni ha a tartásdíj a levonás jogcíme? Milyen esetekben lehetsége az, hogy valakinek a fizetése 50 százalékát is letilthatják, levonhatják adóssága, tartozása fejében? A nettó vagy a bruttó bér képezi a levonás alapját?
A járvány miatti bizonytalan gazdasági helyzetben EU szerte visszafogták a minimálbér-emeléseket, a medián nemzeti valutában idén 3 százalék volt a tavalyi 8,4 százalékhoz képest – idézi az Eurofound jelentését a G7.
Hiába nőttek az elmúlt években a magyar bérek, európai összehasonlításban a rangsor végén kullogunk. Az uniós statisztikai hivatal, az Eurostat adatai alapján 2020-ban Magyarországon az Európai Unió negyedik legalacsonyabb nettó fizetését vitték haza a dolgozók, 27-ből a 24.-ek vagyunk.
A teljes munkaidőben foglalkoztatottak országos bruttó átlagbére 2020 novemberében 438 200 forint volt, ebből átlagosan 291 400 forintot kaptak meg a munkavállalók - áll a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) ma reggeli tájékoztatójában. A Bank360 azt vizsgálta meg, hogy a novemberi nettó átlag mekkora személyi kölcsön illetve lakáshitel igénylésére lenne elegendő.
Kedvező képet mutatnak a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb, 2020. április havi kereseti adatai, amely alapján az idei év első négy hónapjában a havi bruttó átlagkereset elérte a 388 000 forintot, áprilisban a 400 200 forintot.
A kormány három hónapos időtartamig megtéríti minden kényszerszabadságról munkába visszaálló alkalmazott bérének 41,5%-át – írja egyebek mellett a munkaügyi minisztérium pénteki közleményében.