h i r d e t é s

Csányi: „A rasszista bekiabálók vagy ártó szándékkal, vagy kifejezetten alacsony IQ-val érkeztek a mérkőzésre”

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

2015. szeptember 19. - 16:08
0 komment

A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnöke Csányi Sándor arról beszélt a Nemzeti Sportnak, hogy vizsgálják annak lehetőségét, meg lehet-e büntetni azokat, akik miatt zárt kapus lesz a Feröer elleni Európa-bajnoki selejtező.

A szeptember negyediki magyar-románon (0-0) ugyanis olyan rasszista bekiabálások voltak, amiért mindkét ország a következő selejtezőjét üres stadionban kénytelen megrendezni - adta hírül az index.

Csányi úgy gondolja, akár kártérítési igénnyel is felléphet a szövetség, ennek hátterét tanulmányozzák.

„A rasszista bekiabálók vagy ártó szándékkal, vagy kifejezetten alacsony IQ-val érkeztek a mérkőzésre” - jelentette ki az elnök, akit az európai szövetség végrehajtó bizottságába választottak idén.

Ezúttal is megerősítette, a következő szankció a pontlevonás, odáig nagyon nem szeretne eljutni.

„A többség bebizonyította, létezik szenvedélyes és sportszerű szurkolás, a tanulság az, hogy mindenkinek meg kell tanulnia tisztességesen viselkedni és sportszerűen szurkolni.”

A válogatott csoportjában a harmadik helyen áll, ha októberben legyőzi Feröert, a görögök pedig nem támadnak fel, akkor könnyen meglehet a legjobb harmadik hely, és az automatikus, selejtező nélküli Európa-bajnoki részvétel.

index.hu (Címlap: Szurkoló a Magyarország-Románia labdarúgó Európa-bajnoki selejtező mérkőzés előtt Budapesten a Groupama Arénában 2015. szeptember 4-én. // Fotó: Czeglédi Zsolt)