Szeret fogadni? Nézze meg ezt a sportfogadás weboldalt!
Az éves fogyasztási határérték fölé kerülő háztartások gázszámlája a Publicus Intézet körkérdése alapján augusztus óta átlag 60 százalékkal ugrott. A kormánypártok hívei ezt kevésbé fájlalják, mint az ellenzékiek vagy a bizonytalanok.
Ugyan itthon jelenleg nagyon magas a foglalkoztatás, egy nagyon komoly gazdasági válság előtt állunk, a munkaadóknak pedig nem csak a magas infláció, de az elszálló energiaárak és a gyengülő forint is komoly gondokat okozhatnak.
Az elszálló rezsiárak miatt megint terjedni kezdett a neten, hogy néhány virágcseréppel meg pár mécsessel simán ki lehet fűteni egy-egy szobát. Egy fizikus is utánaszámolt, hogy a valóságban mennyire hatékony a módszer. Mint kiderült, a cserepes fűtés nem csak badarság, de még ráadásul igencsak veszélyes is.
Nem csak otthonaink, szociális intézményeink, irodáink energiaszámlái nőhetnek meg markánsan az ősszel és télen, de nagy kérdés az is, mi lesz az üzletek, bevásárlóközpontok fűtésével. Ha a bérbeadók az emelkedő költségek miatt felemelik a bérleti díjakat, azt vajon a vevők fogják megfizetni, vagy létezik más megoldás is? Ilyen infláció mellett lesz egyáltalán pénze az embereknek plázákban vásárolni?
Bár az Orbán-kormány szavakban kiáll az energiatakarékosság mellett, a szavakon túl a lakosságot jószerivel csak az energia drágításával ösztönzik erre, az érdemi intézkedésekben pedig még vissza is lépnek.
A technológiai és ipari miniszter az RTL Híradónak úgy fogalmazott, olyan gyorsan változnak a gázárak a nemzetközi piacon, hogy már alig tudják lekövetni. Palkovics úgy véli, az önkormányzatok felelőssége, ha nem tudnak leszerződni áram- vagy gázszolgáltatásra, de ha baj van, a kormány segíteni fog.
"A jól ismert válságkormányzati narratívára építve lehet, hogy a Fidesz »átvezeti, átcsatornázza az elégedetlenséget Brüsszelre, Sorosra, a migránsokra, a baloldali ellenzékre, a háborúra, az LMBTQ-emberekre, esetleg az ufókra«" - írja Szabó Andrea szociológus.