Szeret fogadni? Nézze meg ezt a sportfogadás weboldalt!
A Nyugat által Ukrajnának szállított, szegényített urántartalmú lövedékek megsemmisítése után egy radioaktív felhő keletkezett, amely Európa felé sodródik – jelentette ki Nyikolaj Patrusev, a Biztonsági Tanács titkára pénteken.
Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter szerint egyértelmű, hogy a NATO-nak fel kell vennie Ukrajnát a soraiba, mert „Kijevnek szüksége van a szövetségre, a szövetségnek pedig Kijevre”. A csatlakozásról a júliusi vilniusi NATO-csúcson politikai döntést kell hozni – hangsúlyozta.
Oroszország elszámította magát a villámháborús tervével, nem kalkuláltak azzal, hogy Ukrajna ennyire elszántan védekezik, és ekkora támogatást kap a Nyugattól, amely egyértelmű üzenetet közvetít a kínaiaknak és az oroszoknak Csiki Varga Tamás szerint.
A Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) tagországai kötelesek letartóztatni a bíróság által körözött személyeket. A római statútumot 123 ország, köztük Magyarország is ratifikálta, de mivel eddig országunk ezt nem hirdette ki a Magyar Közlönyben, ezért jelenleg nem tudná végrehajtani a letartóztatást.
Kétségtelenül az Egyesült Államok egyike azoknak, akik a legnagyobb profitot tudják realizálni az olajárak emelkedéséből, ugyanakkor számos egyéb tényezőt is figyelembe kell venni, ha vizsgálni akarjuk az orosz–ukrán háború szaldóját – összegezte az Indexnek Czeczeli Vivien, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Gazdaság és Versenyképesség Kutatóintézetének kutatója azt a kérdést, hogy Amerika mekkorát szakít a fegyveres konfliktuson.
Csecsenföld volt miniszterelnök-helyettese azt állítja, hogy Ramzan Kadirovnak veseproblémái vannak, ami miatt az Egyesült Arab Emírségekből érkezett hozzá egy orvos, hogy kezelje. A csecsen vezér az utóbbi időben feltűnően meghízott.
Az orosz elnök állítólagos korábbi szeretője – akitől egy orosz lap állítása szerint még gyermeke is van – bekerült az Egyesült Királyság által bevezetett új szankciós csomagba. Szvetlana Krivonogih orosz milliomos az 1990-es években takarítóként dolgozott, mielőtt Szentpéterváron találkozott Putyinnal, az élete pedig 180 fokos fordulatot vett.
Az Európai Unió felmérése szerint a magyar lakosság messze nem ítéli el annyira egyértelműen az orosz–ukrán háborúval kapcsolatos EU-intézkedéseket, mint ahogy az a nemzeti konzultáció eredménye sugallja. Az Eurobarometer legfrissebb kutatásából az is kiderül, hogy az uniós lakosság csaknem fele tapasztal életszínvonal-csökkenést.
Aligha lehet kétséges, hogy az orosz–ukrán konfliktus végkimenetele az Egyesült Államok pénzügyi-katonai támogatásának hosszától és intenzitásától függ. A tengerentúlon november 8-án félidős választások jönnek, a kampányfinis jórészt a kibertérben zajlik.
A héten a belorusz vezető, Aljakszandr Lukasenka ismét belengette, hogy a belorusz hadsereg is beszállhat az ukrajnai háborúba. Ez nem az első alkalom, hogy elhangzik az esetleges részvétel, azonban érdemes elgondolkodni azon is, hogy Vlagyimir Putyin eddig miért nem kérte a pihent, teljesen ép felszereléssel, ugrásra kész belorusz haderő bevetését az oroszok oldalán a háborúban.
Vjacseszlav Volodin hétfő este kijelentette, hogy azok az országok, amelyek fegyvereket szállítanak Ukrajnának az elcsatolt területek Oroszországhoz való csatlakozása után, közvetlen konfliktusba keverednek a föderációval.
Magyarország miniszterelnöke szerint az Európai Unió lábon lőtte magát az Oroszország ellen kiszabott szankciókkal. Orbán Viktor úgy gondolja, „a brüsszeli bürokratáknak meg kell érteniük, hogy nem lehet egész nemzetgazdaságok és emberek millióinak sorsával hazardírozni”.
Miután elérte a demencia, a Parkinson-kór, négyféle gyógyíthatatlan rák, megtébolyodott és talán meg is halt, Vlagyimir Putyinnak ráadásul gyereke születik a szép fiatal szeretőjétől. De amilyen gonosz, nem örül annak, hogy a születendő gyerek lány lesz, inkább fiút kívánna. A kremlinológia többnyire a találgatások, hazugságok és rémhírek „tudománya”, de a Putyin személye körüli pletykák e műfajon belül is gyöngyszemek közé tartoznak. Betegsége, bukása, eltűnése és felbukkanása, az ellene szervezett puccsokról szóló jóslások két évtizede folyamatos elöntik a nyugati és a nyugatit utánzó kelet-európai médiát.
Az orosz állami médiában arról találgatnak, hogy Magyarország képes lenne-e egy katonai hadművelet keretein belül visszafoglalni Ukrajna magyarok által lakott területét. A téma olyannyira foglalkoztatta őket, hogy a Független Államok Közösségének helyettes vezetőjét is megkérdezték az üggyel kapcsolatban. Korábban a szlovák parlament elnöke is felvetette, hogy Orbán Viktor magyar miniszterelnök az orosz elnök segítségével rajzolná át országa határait. Menczer Tamás akkor reagált is a feltevésre.