Szeret fogadni? Nézze meg ezt a sportfogadás weboldalt!
A legbefolyásosabb cégvezérek egymás után figyelmeztetnek az amerikai gazdaság állapota miatt. Az évtizedes csúcsokon lévő infláció, az orosz-ukrán háború, valamint a Fed egyre szigorúbb monetáris politikájának együttese pedig a cégvezérek szerint minden bizonnyal elhozhatja a recessziót, a kérdés már csak az, hogy mikor, és meddig tart majd.
Közel negyven vezető európai közgazdászt kérdezett meg a Financial Times az infláció vártnál tartósabb jelenlétéről az euróövezet országaiban, és válaszaikban sokan úgy tartották, hogy az európai gazdaság tartós újraindítására immár nagyobb veszélyt jelent az infláció, mint a járvány - írja az Infostart.
A fogyasztói árak emelkednek, de a vállalati profitok még gyorsabban nőnek. A kettő pedig összefügg: a vállalatok az inflációra mutogatva gyakorlatilag büntetlenül emelhetik a termékek árait. Bár vannak áremelkedést előidéző tényezők a piacon - az ellátási lánc zavarai, a nyersanyaghiány és a magas energiaárak -, sok cég egyszerűen csak az árképzéssel próbálja növelni a profitját. - írja a Napi.hu
Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, közülük kiemelkedik a januári inflációs adat és a GDP tavalyi negyedik negyedéves adata - írja az MTI. Az inflációs adatokból látszódni fog, hogy mekkora különbözet van a tényleges és a szükséges nyugdíjemelés között.
2019 január 1-től emelkedtek a minimálbérek, de mellettük a fogyasztói árak is. A Picodi.com elemzői megnézték, hogy az alapélelmiszerek mekkora részét viszik el a legkisebb kereseteknek. Globális szinten is lehangoló a magyar adat.
Az Európai Unió statisztikai hivatala (Eurostat) által hétfőn kiadott előzetes adatok szerint februárban 0,2 százalékkal csökkentek a fogyasztói árak az egy évvel korábbiakkal szemben. A januári 0,3 százalékos emelkedés után elemzők stagnálásra számítottak.