h i r d e t é s

Tudta? Ettől viszkethetünk

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Tudta? Ettől viszkethetünk

2017. január 04. - 17:28
0 komment

Érdemes figyelni a test hétköznapi jelzéseire, kisebb fájdalmakra, köhögésre. Ezek ugyanis sok mindenről árulkodnak, mégpedig egészen különleges módon. A nap különböző szakaszaiban jelentkező tünetek más és mást jelentenek. 

Forrás: HáziPatika.com

Mi okozhatja bőrünk kellemetlen és zavaró viszketését, ha biztosak vagyunk benne, hogy nem természetes okok tehetnek róla és nem allergiásak vagyunk? Számos oka lehet, ráadásul az, hogy a nap melyik szakában érezzük, jobban árulkodik arról, hogy milyen bajunk is lehet igazából.

Reggel

Ha egy kellemetlen kiütéssel gazdagabban ébredünk reggel, amit folyamatosan piszkálnunk és vakargatnunk kell, akkor azminden bizonnyal a rovarcsípés lehet. Érdemes tudnunk: csak akkor érezzük meg a rovarcsípést, miután már felébredtünk, mivel a csípés alvásserkentő vegyületeket és alvadásgátlókat is juttat szervezetünkbe - ezért sem vagyunk tudatában annak, hogy mi történik velünk.

Ha viszketés kínozza, nézzen tükörbe!

Ha legközelebb kínzó viszketés keseríti az életét, gondoljon arra, hogy az enyhülésért nem kell mást tennie, csak belenézni a tükörbe. És becsapni az agyát.

Napközben

Okozhatja a viszketést a napsugárzás hatására jelentkező csalánkiütés is (kevésbé ismert nevén a szoláris urticaria). Ez a napsugárzás hatására perceken belül jelentkezhet és akár két órán át is eltarthat. Természetesen ez orvosolható: az antihisztaminok csökkentik a tüneteket, de már az is sokat segíthet, ha hideg vízzel lemossuk a viszkető felületet. E mellett az atkafertőzés, másik nevén a rüh is okozhat napközben viszketést.

Este

A (túlzott alkoholofogyasztás okozta) májbetegségekben szenvedők gyakran panaszkodnak arra, hogy viszket a bőrük, ez pedig estére válik kritikussá: a legjobban a talpak és a tenyerek szoktak viszketni. Ez azért van, mert estére azok az epesavak, amelyek segítenek a máj hulladékanyagait eltávolítani, a bőrben rakódnak le. Ilyenkor tanácsos lehet albumint szedni, aminek hatására az epesók a gyomrunkon keresztül távoznak, így pedig a viszketés is csökken.

Éjjel

Aki éjszakára felerősödő viszketést tapasztal, kezdjen gyanakodni a mosóporára. Az úgynevezett biológiai hatású mosóporok (semmi közük a biotermékekhez!) a különböző típusú szennyeződések eltávolításához különböző enzimeket alkalmaznak, amelyek irritálhatják az arra érzékenyek bőrét. A hatásnak pedig éjszaka hosszan ki van téve a bőr az ágyneművel érintkezve.

Emellett okozhatnak bőrgyulladást a párnákban vagy matracokban lévő tollak is.

Forrás:Házipatika /  Daily Mail.com