h i r d e t é s

Az 5G akkora durranás lesz, mint anno az elektromosság volt

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Az 5G akkora durranás lesz, mint anno az elektromosság volt

2017. június 20. - 20:37

Nem egyszerűen fejlődési lépés, hanem technológiai ugrás lesz. - írja az inforadio.hu.

Forrás: hirado.hu

Aláírták a magyarországi 5G koalíció alapító nyilatkozatát hétfőn Budapesten: a 46 kormányzati és piaci szereplő, szakmai szervezet, ipari érdekképviselet és egyetem technológiai összefogása az ötödik generációs mobiltechnológia fejlesztését, valamint sikeres és gyors magyarországi bevezetését tűzte ki célul.

Deutsch Tamás, a Digitális jólét program összehangolásáért és megvalósításáért felelős miniszterelnöki biztos történelmi jelentőségűnek nevezte a megállapodást, amellyel - mint mondta - Magyarország belépett az 5G-technológia alkalmazásáért és hasznosításáért folyó globális versenybe.

Kiemelte, hogy a digitális ökoszisztéma szereplőinek összefogásával

sokáig lehetetlennek tartott dolgok

valósulhatnak meg Magyarországon.

Az 5G nem egyszerűen fejlődési lépés, hanem technológiai ugrás,

amelynek alkalmazásában Magyarországnak az elsők közé kell kerülnie

- hangsúlyozta Kara Ákos, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) infokommunikációért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkára.

Elmondta:

az eddigi eredmények alapján a hálózatfejlesztés különösen sikeres ágazat a digitalizációs folyamaton belül.

Sikeresnek nevezte a 4G technológia magyarországi hasznosítását  Lepsényi István, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) gazdaságfejlesztésért és -szabályozásért felelős államtitkára , de további fejlesztéseket sürgetett, a legfontosabbnak pedig a járműipari fejlesztéseket nevezte a magyar gazdaság szempontjából.

Magyarország pozíciói az 5G hasznosításában kiválóak és ezt a lehetőséget ki kell használni

- emelte ki Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora. Országszerte fejlesztések sora zajlik az 5G-ben rejlő lehetőségek kiaknázására és számos magyar cég ért már el világszínvonalú eredményeket ezen a téren. 

Az 5G felhajtóereje a rektor szerint az IoT (dolgok internete - hálózatba kapcsolt okos használati eszközök rendszere) lehet: ennek folyamata hasonló az elektromosságéhoz, amelynek
felhasználása nem a világítással, hanem az elektromos háztartási eszközök megjelenésével vezetett globális technológiai forradalomhoz

- tette hozzá.

Jakab Roland, az Ericcson Magyarország ügyvezető igazgatója kiemelte, hogy az 5G koalíció céljainak megvalósítása a hétköznapi felhasználók életét teszi könnyebbé.

Felidézte, hogy az új technológiák egyre gyorsabban hasznosulnak: a 3G befogadására még 8 év, a jelenleg uralkodó 4G befogadására viszont már csak 5 évre volt szükség.

Hozzátette, hogy a versenyelőny megtartása érdekében felhasználási lehetőségek egész sorát kell tesztelni, hogy azok magyar mérnökök munkájával kerülhessenek ki a világpiacra.

Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom vezérigazgatója kijelentette, hogy a világ néhány éven belül nagyot fog változni, mivel az 5G szinte evolúciós szintű ugrást jelent a mobiltechnológiában.

A majdnem valós idejű, késedelem nélküli - az emberi reakcióidő töredékével működő - kapcsolatok nemcsak az ipart, hanem a társadalmat is digitalizálják

- tette hozzá.

A piaci szereplők és a kormányzat szerepvállalásának köszönhetően Magyarország az 5G fejlesztések európai központjává válhat, a versenyelőny kihasználásához és megőrzéséhez minden feltétel adott

- tette hozzá.

inforadio.hu