Magyarországon közel egymillió ember él már 100 ezer forintnál is kevesebből, miközben a leggazdagabb bevételei folyamatosan nőnek – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal jövedelmi egyenlőtlenségeket felmérő kutatásából. Szakértők szerint a mélyszegénységben élők helyzete folyamatosan tovább romolhat.
A koronavírus alatt az amerikaiak nettó vagyona is szédítő ütemben emelkedett, azonban a JP Morgan friss becslése szerint idén év eleje óta már több mint 5 ezermilliárd dollárt vesztett az amerikai lakosság, és ez év végére elérheti a 9 ezermilliárd dollárt is – számol be a hírről a Bloomberg.
Több mint 7800 milliárd forintra bővült a magyar privátbanki szolgáltatók által kezelt vagyon tavaly, ebben nagyrészt a K&H privátbankjának tavalyi limitmódosítása játszik szerepet, de a friss pénzek, a jól teljesítő tőkepiacok és még a forint gyengülése is segítette a gazdagabb magyarok vagyongyarapítását. - írja a Portfolio
A Pandora iratok kapcsán újra felszínre jött, hogy ismert üzletemberek, állami és kormányzati szereplők offshore paradicsomokba mentik ki a vagyonukat. A listán magyarok is szerepeltek, de több európai vezetőről is kiderült, hogy volt anonimizált cége. Az Európai Parlament jelentős szigorításokat akar az ügyben, Magyarországon pedig a lakosság több mint 80 százaléka csapna le a trükköző politikusokra a Pulzus Kutató új felmérése szerint. - írja a Napi.hu
Némileg csökkent tavaly, de így is óriási maradt a különbség az Európai Unió leggazdagabb és legszegényebb országa, Luxemburg és Bulgária között - derült ki az Európai Unió statisztikai hivatala (Eurostat) által kedden kiadott, a tavalyi végleges adatokat tartalmazó jelentésből az MTI szerint. Magyarország tényleges egyéni fogyasztásban a vert mezőnyben van.
Évente majdnem 1,5 millió forint jut egy lakosra az ország leggazdagabb járásában, míg a legszegényebb településekenek helyet adó Csengeri járásban mindössze évi 620 ezer forintból kell beérniük az ott lakóknak. - írja a penzcentrum.hu.
Magyarország miniszterelnöke kiépített egy gazdag üzletemberekből álló baráti csoportot, az oligarchák egy olyan rendszerét, amelyet bírálói az uram-bátyám kapitalizmus egy formájának tartanak – írja a Financial Times Magyarországról szóló, terjedelmes cikkében. - közölte a napi.hu.
Miközben az országok fenntartható fejlődéséhez, például az oktatás minőségének javításához vagy a szegénység csökkentéséhez szükség lenne az állam bevételeinek a növelésére, a multinacionális vállalatokra kiszabott adók egyre csökkennek – áll egy nemzetközi civil ernyőszervezet, az Eurodad segítségével készítettek felmérésben. - írja a napi.hu.
2010 óta folyamatosan nőttek a jövedelmi egyenlőtlenségek Magyarországon, nem kis részben a kormány intézkedései miatt - derül ki a KSH egyik legfontosabb éves adatgyűjtésének eredményeiből, ami a háztartások jövedelmi helyzetével és életkörülményeivel foglalkozik.
Óriási a különbség az EU leggazdagabb és legszegényebb országa, Luxemburg és Bulgária között: vásárlóerő-paritáson számolva az egy főre jutó GDP az uniós átlag 271, illetve 46 százalékát tette ki tavaly, az egy főre jutó tényleges egyéni fogyasztásé (AIC) pedig 137, illetve 51 százalék volt - derült ki az Európai Unió statisztikai hivatala (Eurostat) által szerdán kiadott jelentésből, amely a 2015-re vonatkozó első becslést tartalmazza - írja a Napi.hu.
Különadót vetne ki a gazdagokra az amerikai demokraták elnökjelöltségére pályázó Hillary Clinton, ha megválasztanák az USA elnökének. Az első előválasztások előtt a közvélemény-kutatások szerint lényegében fej-fej mellett áll egyetlen versenytársával szemben.
Eddig féltve őrizte magánéletét a nyilvánosság elől a német Reimann család, amelynek holding cége egy hatalmas felvásárlás nyomán a kávéfőzés egyik nagyágyújává válhat. A titokzatosság nem csupán a vevő személyét, hanem az új tulajdonos szándékait is homályba burkolja.