Csak azért, mert Juncker a közelgő európai parlamenti választások kapcsán hangot adott aggodalmának, hogy álhírekkel igyekeznek „néhányan” szabotálni a folyamatot. Persze ezzel nem sok újat mondott, itthon már a könyökünkön jön ki a kormány hazug uszítása. Az néhány tucat szerencsétlen, akiket józansággal vert meg a balsors már jó előre izolálta magát a Fidesz szektaszerű agymosása ellen.
Nagy kár, mondhatnánk, akkor talán még menthető lenne. Azonban, mint azt a magyar nép a saját bőrén volt kénytelen megtanulni, A miniszterelnök, annyira elvakult immár a hatalom hajszolása közepette, hogy akkor sem tudna megváltozni, ha feltett szándéka volna. Természetesen ez szóba sem jöhet.
Jean-Claude Junckert, az Európai Bizottság elnökét nem érdekli, ha Orbán Viktor kormányfő kampányt folytat ellene, sokkal jobban zavarja az "idegengyűlölet". A politikus erről vasárnap este beszélt az olasz köztelevízióban - írja az MTI.
Erdély és Románia egyesülése, ahogy a Monarchia és a történelmi Magyarország (Hungária) felbomlása, egy tucat nemzet számára hozta el az önrendelkezés lehetőségét, a magyarok számára a régóta vágyott tiszta etnikai nemzetállamot.
És úgy lepattant róla, hogy azóta sem ért földet. Különös egybeesés, hogy jelzőként is illik a magyar politikára a kifejezés; lepattant. Hogy miért kell nekünk ilyen suttyó politikusokat megválasztanunk, illetve megtűrnünk a nyakunkon, rejtély. Legalábbis most maradjunk ennél a nyilvánvaló hazugságnál.
A hírügynökség állítása szerint az október 2-ai dátummal ellátott levelekben Juncker hangsúlyozza, hogy létfontosságú kérdés az Európai Unió egysége, amit minden korábbinál jobban próbára tesznek az olyan politikai események, mint a Brexit, vagy a menekültkvóta kérdése. - írja a portfolio.hu.
Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke viccelt egyet a Robert Ficóval közös sajtótájékoztatóján. „Bocsánat, ez a feleségem” – mondta, és kinyomta a telefont. – Ja nem, Merkel asszony volt. Hahaha.” - írja az index.hu.
Az Európai Unió szétesése újabb háborúkhoz vezethet a Nyugat-Balkánon, Donald Trumpnak, az Egyesült Államok elnökének ezért nem kellene a brit példa követésére biztatnia a tagországokat - jelentette ki Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke a Financial Timesnak adott interjújában - írja a Portfolio.
Jean-Claude Juncker az Európai Bizottság elnöke felvázolta az EU jövőjére vonatokozó lehetőségeket az Európai Parlamentben szerdán, amelyet a tagállamok vezetői a római uniós csúcson vitathatnak meg, a Római Szerződések 2017. március 25-i hatvanadik évfordulóján - írja a Napi.hu.