Szeret fogadni? Nézze meg ezt a sportfogadás weboldalt!
Az Európai Uniós tagállamainak vezetői megerősítették a klímavédelemmel összefüggő, nagyratörő közös céljaik melletti elkötelezettségüket, köztük, hogy Európa 2050-re éghajlatsemleges kontinens legyen - közölte Charles Michel, az Európai Tanács elnöke Brüsszelben, a tagállami csúcsvezetők kétnapos csúcstalálkozóját követően kedden.
Az Egyesült Államok legnagyobb vállalatait felvonultató Fortune 500 listán szereplő cégek mindössze 23 százaléka fogalmazott meg eddig vállalásokat a klímaváltozás megállítása érdekében, pedig az óra ketyeg, az iparosodás előtti korszakhoz képest becslések szerint már 1,1 °C-kal emelkedett a globális átlaghőmérséklet.
A csütörtök-péntekre szervezett brüsszeli EU-csúcs egyik legnagyobb vitája minden bizonnyal arról szól majd, hogy Orbán Viktor és Mateusz Morawiecki tényleg megvétózza-e a költségvetést a jogállamisági mechanizmustól való félelmében. - írja a 444
Az amerikai vezetés támogatja a Microsoft alapítójának projektjét. A konvencionális atomerőműveknél kisebbek fő előnye, hogy rugalmasabb a használhatóságuk, de drágák, és mivel könnyebben hasadóanyaggá alakítható a fűtőelemük, jobban is kell rájuk vigyázni. Viszont sokat nyerhetünk velük.
Bár a vitorlás hajók a gőzmozdonyokkal vagy az ökrösszekerekkel ellentétben soha nem tűntek el teljesen, ma már főként csak sportolók, halászok, hobbivitorlázók használják őket, leszámítva azt a néhány jachtot és luxushajót, amit az érdekesség kedvéért vitorlákkal is felszereltek.
A vállalat a 2030-ig tartó évtizedben 50%-kal csökkenti az üvegházhatású gázok kibocsátását, és 100%-ban megújuló erőforrásokra alapuló villamosáramra áll át gyártóegységeiben. A természetre alapozó klímamegoldásokkal kiegyenlíthetővé válik a következő évtized vállalati működéséből fennmaradó üvegházhatású gázok kibocsátása.
A tagállamok többsége és a társjogalkotó Európai Parlament számára is nyilvánvaló, hogy nincs reális esély az új Közös Agrárpolitika 2022-es elindulására. - írja a 444.hu.
A globális felmelegedés elleni cselekvési tervről szóló törvényt fogadott el az Országgyűlés szerdán. A kormány az EU-s gyakorlatnál szigorúbb magyar klímavédelmet emleget, az ellenzék szerint ez fordítva igaz, az európai uniós klímacélok szigorúbbak a magyarnál.
Felvetődhetett már a kérdés sokakban azóta, hogy a magyar kormány bejelentette év elején nálunk Klíma stratégiáját, hogy mégis miért nem állunk le. Pedig a válasz igen egyszerű. Mert nem elegek a bejelentett tervek, legyünk mi a térképen egy porszem, más országokhoz képest.
Nyolc pontból áll a Klíma- és természetvédelmi akcióterv, amelynek intézkedései megfelelnek a klímapolitika három elvárásának, miszerint hozzájárulnak a károsanyag kibocsátás csökkentéséhez, alkalmazkodást jelentenek az éghajlatváltozáshoz, valamint szerepük van a szemléletformálásban - mondta Palkovics László innovációs és technológiai miniszter szerdán sajtótájékoztatón, Budapesten.
Még "zöldrefestésnek" is kevésnek tartja az LMP társelnöke a miniszterelnök által "tízévnyi károkozás" után bejelentett klímavédelmi akciótervet. Schmuck Erzsébet szerint csupán szavazatokat kíván szerezni a kormány az "éghajlatvédelmi szempontból rendkívül gyenge" intézkedésekkel.
Az LMP szerint az Orbán Viktor miniszterelnök által vasárnap bejelentett klímavédelmi intézkedéseket már régen meg kellett volna tenni, azok nincsenek összhangban a jelenlegi kihívásokkal - mondta Schmuck Erzsébet, a párt társelnöke vasárnap Budapesten, sajtótájékoztatón.
A kormánynak világos válasza van az elmúlt hónapokban társadalmi vitákat kiváltó kérdésekben, ám annak nemzetközi és hazai képviseletéhez komoly társadalmi felhatalmazásra van szüksége - ezzel indokolta a soron közvetkező nemzeti konzultációt a csütörtöki Kormányinfón a Miniszterelnökséget vezető miniszter.
A davosi Világgazdasági Fórum kiemelkedő Lighthouse projektjei közül idén már 11 kezdeményezés mellé állt a Procter&Gamble, amelyek mindegyike példa nélküli globális összefogás annak érdekében, hogy az együttműködő partnerek konkrét előrelépést tegyenek korunk sürgető társadalmi, gazdasági, környezetvédelmi, technológiai és ipari kihívásaival szemben.