Egy háztartásban rengeteg olyan dolog van, amik valódi veszélyt jelenthetnek az ott lakók egészségére. Ezek egyike ráadásul akár még az életet veszélyeztető állapotot is előidézhet. Mivel színtelen, szagtalan és láthatatlan, igazán alattomos.
Magyarországon a háziorvosok és házi gyermekorvosok által kezelt krónikus betegek száma az elmúlt húsz évben megkétszereződött. Az öt leggyakoribb betegség kialakulása vagy felerősödése azonban komolyabb odafigyeléssel és egészséges életmóddal megelőzhető lenne.
A megelőzés elsődleges fontosságú a mostani erdei kirándulásoknál, mivel augusztus második fele a legkedvezőbb a kullancsoknak - mondta a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Vadgazdálkodási és Természetvédelmi Intézetének egyetemi docense az M1 aktuális csatorna keddi műsorában.
Szlávik János, a Dél-pesti Centrumkórház osztályvezető főorvosa szerint ugyan egyre növekszik a fertőzöttek száma, mint ahogyan a szomszédos országokban, a súlyos betegségek száma szerencsére továbbra is alacsony.
Az új koronavírus (COVID-2019) megjelenése felébresztette az emberek tudatosságát és mindenki jobban figyel egy kicsit a higiéniára, hogy elkerülje a megbetegedést. A koronavírus Európában is megjelent, így a Légi Segéd összegyűjtött néhány tippet, amelyek megfogadásával biztonságosabb lesz számunkra a repülőkön való tartózkodás.
Az Emmi közleménye szerint ma minden adott Magyarországon ahhoz, hogy a rákos megbetegedéseket kezelni tudják, szerintük csak azért van ennyi beteg, mert az emberek nem hajlandók felhagyni a káros életmódjukkal és a dohányzással. - írja a 444.hu a Népszava alapján.
Október végén és november első napjaiban sokszor riasztják a tűzoltókat kegyeleti mécsesek vagy gyertyák okozta tüzekhez. Tavaly hat temetőben is tűz keletkezett ebben az időszakban. A gyertyák és mécsesek nemcsak a temetőkben, hanem otthon is veszélyes helyzetet teremthetnek. Minden évben előfordul, hogy egy kegyeleti gyertya miatt teljesen kiég egy lakás, vagy tűz keletkezik egy temetőben.
A május tökéletes időszak a tavaszi megújulásra. Nemcsak a természet, az emberek is új erőre kapnak a zöldellő környezetnek és a friss tavaszi időjárásnak köszönhetően. Ez jó apropó arra, hogy az egészségünk is nagyobb figyelmet kapjon. Május a stroke tudatosság hónapja, amely emlékeztet arra, hogy a megelőzés és az időben megkezdett megfelelő kezelés kulcsfontosságú egészségünk megőrzésében.
A Trombózis Világnapja kezdeményezés már ötödik éve hívja fel október 13-án a figyelmet erre a gyakran elhanyagolt és félreértett betegségre. Fontos a tudatosság növelése, hiszen napjainkban minden negyedik ember halálát valamilyen vérrögből adódó probléma okozza. A három leggyakoribb, halálos végkimenetelű kardiovaszkuláris betegség esetében vérrög is szerepet játszik. Ahhoz, hogy az aggasztó statisztikákon javítani lehessen, nagyobb hangsúlyt kell fektetni a betegség felismerésére, az időben történő kezelésére, majd a további kockázatok megelőzésére.
Szeptember 12-éig, szerdáig igényelhető az iskolákban a méhnyakrák elleni védőoltás azoknak a lányoknak, akik betöltötték a 12. életévüket és az általános iskola 7. osztályába járnak - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának Kórházhigiénés és Járványügyi Felügyeleti Főosztályának vezetője az M1 aktuális csatornán kedden.
Az aranyérbetegség igen kellemetlen, időnként kifejezetten fájdalmas lehet, és bár nagyon sok krémet, kenőcsöt vagy kúpot kipróbálhatunk a tünetek enyhítésére, nagyon fontos az is, hogy az étrendünket megváltoztassuk. Bizonyos ételek ugyanis tovább ronthatják az állapotunkat.