Szeret fogadni? Nézze meg ezt a sportfogadás weboldalt!
A Budapesten élő Nikola Gruevszki macedón exkormányfő és egykori pártja az afgán menekültek befogadása ellen kampányol, miközben a szkopjei baloldali kormányt a tálibokéhoz hasonlítja. A Nyugat-Balkán három országának vezetése versenyt fut, hogy ki fogad be több menekültet.
A pártkasszából megszerzett pénzeket felhasználva, egy belize-i offshore cégen keresztül vásárolt ingatlanokat Skopje közelében a magyar kormány segítségével Budapesten bujkáló észak-macedón exkormányfő az ország Szervezett Bűnözés Elleni Ügyészségének vádja szerint – írta a Balkaninsight.com.
Elmenekült az észak-macedón titkosszolgálat egykori vezetője, aki érintett a lehallgatási botrányban Szaso Mijalkov ellen most nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki. A volt titkosszolgálati vezető Nikola Gruevszki volt kormányfő unokatestvére.
Demeter Márta országgyűlési képviselő egy Facebook-oldalára feltöltött videóban mutatta be a hazájában többek között korrupciós bűncselekményekért is jogerősen elítélt Nikola Gruevszki ügyében tett legfrissebb kutatásainak eredményeit. - írja a nemzeti.net.
Ma tíz órakor kezdődik Budapesten a Fővárosi Törvényszéken Nikola Gruevszki, Magyarországon menedékjogot kapott, hazájában köztörvényes bűncselekmény miatt jogerősen elítélt volt észak-macedón miniszterelnök kiadatási tárgyalása.
Mint arról nemrégiben mi is beszámoltunk, ismét nem kívánt reflektorfénybe került a bukott és börtönre ítélt macedón miniszterelnök, Nikola Gruevszki. Balszerencséjére éppen egy olyan lakásban volt eleddig ismeretlen jellegű találkozója, ami mellett a 444 szerkesztősége működik.
Nikola Gruevszki jelenléte Magyarországon önmagában is felér egy diplomáciai konfliktussal. Hát még, ha nem is igyekeznek eldugni őt. Márpedig amióta csak – kalandos és magyar közreműködéstől sem mentes szöktetését követően – betette lábát kicsiny hazánkba, úgy jár-kel a volt macedón miniszterelnök, mintha nem várna rá letöltendő börtönbüntetés.
Magyarország tavaly 367 menekültet fogadott be, de a folyamat 2018 eleje óta lassult, sőt, az utolsó negyedévre szinte teljesen leállt – derül ki azokból az adatokból, amelyeket a Népszava közérdekű adatigénylésére küldött a Bevándorlási és Menekültügyi Hivatal. - írja a nepszava.hu.
Kicsit sem feltűnő arra nézve, hogy amennyiben a Fidesz bírálóiról van szó, minden rögtön gyorsított tárgyalásban zajlik. És miközben mi mindent elkövetünk, hogy Makedóniánál kihúzzuk a gyufát, a világ értelmesebbik, fele döbbenten pislog nem értve, hogyan engedheti meg magának a magyar miniszterelnök, hogy nemcsak saját, torz törvényeit, de a nemzetközi törvényeket is gátlástalanul megsértse.
Egész pontosan azt nem hajlandó elárulni, hogy ő adott-e engedélyt a két év letöltendő börtönre ítélt macedón politikus, Nikola Gruevszki behozatalára az országba. Nyilván a háta közepére kívánja a kérdést, hiszen kezd feltorlódni a sok gyanús körülmény Pintér körül.
Mi a közös Silvio Berlusconiben és Nikola Gruevszkiben? Az is igaz, hogy mindketten elítélt bűnözők, de ezúttal kérdésünk – ahogy azt a címből is kitalálhatták, nem erre irányult. Természetesen mindketten kiváló barátságot ápolnak azzal az Orbán Viktorral, aki valami kifürkészhetetlen okból máig sem esett át nemzetbiztonsági átvilágításon.
Kínos szavazás vár a Fideszre az Európai Parlament jövő heti brüsszeli ülésén, ahol a macedón jogállamiság helyzetét bemutató jelentésről kell dönteni. Két, kifejezetten a Gruevszki-ügyről szóló módosítás is bekerülhet a szövegbe.
Ami persze vajmi keveset számít annak tükrében, hogy ezt sem a macedón kormány, sem az Európai Unió nem így látja. Miért lehet annyira fontos egy köztörvényes, nemzetközileg körözött bűnözőben, hogy még a kiadatását is megtagadja a magyar kormány?
Ki évtizedig miniszterelnök volt a Balkánon, majd elvesztette a választásokat. Rá két évre ellenfelei bekerítették: hivatali visszaélés, mondták, és ez két évnyi kockás fényt jelent – feltéve, ha a cellának van tetőablaka. - írja Rostás Péter jegyzetében