Szeret fogadni? Nézze meg ezt a sportfogadás weboldalt!
Az embernek az életben maradása a Csendes-óceán egyenlítői vizében számos tényezőtől függ, például a víz hőmérsékletétől, az egyéni egészségi állapottól, az ivóvíz és élelem forrásától, valamint az úszás képességétől és a vízi állatoktól való védekezéstől.
Ha csak azt vizsgáljuk, hogy mennyi műanyag jut a folyókból az óceánokba, akkor azt látjuk, hogy ezeknek több mint 80%-a kilenc, többségében gazdaságilag elmaradott ázsiai országhoz köthető, ám ez közel sem jelenti azt, hogy a fejlett országoknak ne lenne felelősségük a rendkívüli károkat okozó helyzet kialakulásában.
Szakértők egy csoportja egy robotizált tengeralattjáróval a tengerek egyik ritka és titokzatos állatát dokumentálta – írja a Live Science. A felvételen a Cetomimiformes rend egyik faja, egy nőstény látható, amint 2013 méteres mélységben hol úszik, hol lebeg a kaliforniai Monterey-öböl közelében. A Monterey Bay Aquarium Research Institute (MBARI) kutatói az elmúlt 34 évben csupán 18-szor észleltek hasonló halat.
Elveszítette stabilitását az atlanti-óceáni áramlatrendszer, összeomlásának korai jelei mutatkoznak egy új kutatás szerint. Ha ez megtörténik, annak világszerte pusztító következményei lehetnek, de elsősorban az európai klímára lehet súlyos hatással.
Súlyos környezeti katasztrófa történt Srí Lanka partjainál, egy konténerhajóból ugyanis több milliárd darab műanyag pellet szivárgott ki a tengerbe, amelyek a vízben feloldódva károsíthatják a helyi élővilágot.
A víz hőmérsékletének emelkedésével a vízi szervezetek egyre nagyobb számban hagyják el az Egyenlítő körüli trópusi vizeket. Ezek a helyek a Föld legnagyobb biodiverzitással rendelkező ökoszisztémái, és nagyon nagyon rossz jelnek számít a kiürülésük.
Egy nem mindennapi jelenségre lettek figyelmesek a hawaii lakosok, miközben éppen az éjszakai égboltot pásztázták – egy azonosítatlan repülő tárgy bukkant fel hirtelen, ami szó szerint belezuhant az óceánba.
Az óceánok szennyezése hosszú évek óta komoly probléma, idén pedig a korábbinál is súlyosabb, ugyanis a koronavírus miatt sajnos 1,5 milliárd maszk került vizeinkbe, mely hatalmas veszélyt jelent a vízi élővilág számára.
Több mint tucatnyi delfin tetemét találták meg Mauritius partjainál, ahol több mint egy hónapja egy zátonyra futott, japán tulajdonú hajóból ömlött olaj a tengerbe. Környezetvédők szerint a delfinek halálát az olajfolt vagy a hajótest elsüllyesztése okozhatta.