h i r d e t é s

Most már biztos – Megszűnik a Raoul Wallenberg Szakközépiskola és Szakiskola

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Most már biztos – Megszűnik a Raoul Wallenberg Szakközépiskola és Szakiskola

2015. április 16. - 16:13
0 komment

A döntés értelmében, melyről a hivatalos értesítést április 13-i keltezéssel postázták az intézmény vezetőségének, az iskola jogutód megjelölésével megszűnik.

A tanárok és a diákok hat kijelölt intézményben folytathatják munkájukat és a tanulást. A hivatalos jogutód a Semmelweis Ignác Humán Humán Szakképző iskola lesz, mely a XIX. kerületben található.

Az ország legnevesebb középfokú egészségügyi szakképzését folytató intézmény szakjai tehát egészen szét lesznek szórva a fővárosban, s az összetett tanári kar is feldarabolódik, ami minden bizonnyal jelentős kihatással lesz az oktatás jellegére és talán minőségére is.
Lesz olyan szak, mely látszólag abszolút érthetetlen okokból az Ybl Miklós Építőipari Szakközépiskolába költözik majd.

Az iskola épülete egyébként ugyanazon a helyrajzi számon van bejegyezve az Földhivatalnál, mint a szomszédságában található Nemzeti Közszolgálati Egyetem, s többek között ebből is következtetve a Raoul Wallenberg vezetősége és munkatársai már jó ideje sejtették, hogy előbb utóbb ez lesz. Az épület nyilvánvalóan kell a Navracsics Tibor által fémjelzett felsőoktatási intézménynek.

Az alkalmazott pedagógusok közül sokan félnek az olyan szakemberek, akik közismereti tantárgyakat oktattak az iskolában, hiszen nagy valószínűséggel rájuk nem, vagy csak néhányukra lesz szükség az új helyszíneken.
A szaktanárok elsősorban amiatt vannak felháborodva, hogy az évtizedek alatt a specializált szakmai ismeretekhez kiépített tantermek nem lesznek ugyanígy kialakíthatóak a befogadó intézmények épületeiben. Ez pedig egész biztosan negatívan befolyásolhatja a 18 oktatott szakmai specializáció tanításának minőségét.

Azzal kapcsolatban, hogy egész pontosan miért szűnik meg az iskola, a hivatalos álláspont igen szűkszavú. Az arrogancia azonban megjelenik a háttérretorikában, hiszen amellett, hogy a célkitűzések szerint mindenképpen szem előtt tartják annak rendkívüli fontosságát, hogy az eddig kiválóan működő intézmény komoly színvonalú oktatási metódusa zavartalanul folytatódhasson, azért nem nyilvánosan, a nevüket nem vállaló tanárok szerint hozzátették: „nincs szükség indokra, a fenntartónak sem kötelessége megindokolni a döntést”.

(Címlap: r-wallenberg.hu)