Szeret fogadni? Nézze meg ezt a sportfogadás weboldalt!
A magyar miniszterelnök leválása Donald Trumpról nem is olyan egyszerű: egyrészt kockáztatja a volt elnök haragját, másrészt pedig nem biztos, hogy Ron DeSantissal össze tudna haverkodni – vélekedik Simonyi András.
A nyugati demokrácia túl van a populista bomlasztás nehezén, ebben pedig nagy szerepe van a koronavírus-járványnak, az együttműködésre és józanságra alapuló közegben a klasszikus populista mantrák egyszerűen nem működnek. - írja a hvg.hu
Az utóbbi évtized kemény volt az európai demokrácia számára. A drámai magyar és lengyel tekintélyelvű fordulatot kísérte a legnagyobb figyelem, de más kormányok is lecsíptek a polgári szabadságjogokból, a bírói függetlenségből, korlátozták a civil szférát.
„A magyarországi NER felszámolása egész Európa ügye és az EU valamennyi tagállamának közös érdeke. A történelemben néha adódnak olyan rendkívüli helyzetek, amikor a civilizált országoknak új jogi megoldásokat kell keresniük annak érdekében, hogy megvédjék magukat a korrupt diktatúrákkal szemben. Az uniós pénzügyi támogatások jogállami feltételekhez kötése éppen azt jelzi, hogy – ha lassan is – valami elkezdődött” – így nyilatkozott Forgács Imre volt igazságügy miniszter, egyetemi tanár a Hírklikknek.
Egy éve még úgy tűnt, hogy a populisták vezetése alatt álló országok különösen jól teljesítenek a pandémia elleni harcban, mostanra kiderült: minél tovább húzódik a járvány, annál világosabban látható, hogy a kormányzás minőségének igenis van jelentősége.
Bár hosszú időre visszanyúló hagyományai vannak, az identitásdiskurzus a közösségi média és a folyamatos hírcsatornák révén berobbant az érdeklődés előterébe. Korábban csak a jobboldal volt a terepe, ma azonban minden oldalon áthatja a politikusok és az aktivisták diskurzusát, olyannyira, ahogy a „rassz” valóságos politikai bulldózerré vált, amely minden egyebet félretol az útból.
Az USA első színesbőrű elnöke szerint a populizmus fő okát abban lehet keresni, hogy a globalizáció körülményei között az emberek nem érzik magukat biztonságban: sem egzisztenciálisan sem pedig kulturálisan. A korábban biztosnak tűnő viszonyok villámgyorsan változnak, és ehhez nagyon nehéz alkalmazkodni.
A Brexit után Európának további gondokat kell megoldania, így mindenekelőtt az illiberális Magyarország ügyét, bár egyelőre az országokat az foglalkoztatja, hogy rendeljenek-e el újabb megszorításokat a járvány 2. hulláma miatt – írja a The Times, brit konzervatív lap.
A német külügyminiszter ismét bírálta Magyarországot, amiért az aránytalanul kemény intézkedéseket foganatosított a veszélyre hivatkozva, ideértve, hogy Orbán Viktor felhatalmazása meghatározatlan időre szól. - írja a Spiegel
Az Európai Unióról (EU) szóló szerződésben megnevezett közös értékek jelentik az európai életmódot, és ezt az életmódot külső és belső támadások ellen is meg kell védeni - fejtette ki Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság megválasztott elnöke egy hétfőn ismertetett írásában. - írja a napi.hu.
Az Európai Unió külső határainak megvédésével a bevándorlást meg kell állítani, az uniós szerződésekben rögzített módon a nemzeti identitást tiszteletben kell tartani, és a közép-európai országok uniós támogatási forrásainak mértékét fenn kell tartani - jelenttette ki Deutsch Tamás fideszes EP-képviselő Strasbourgban, az Európai Parlament (EP) plenáris ülésén kedden.
A kormány drámai gyorsasággal hülyíti el a magyarokat, miközben a 21. században nyitott, szolidáris, a világot megértő, ahhoz alkalmazkodó társadalomra van szükség – mondja lapunknak Inotai András közgazdászprofesszor, az MTA Világgazdasági Intézetének volt igazgatója. - írja a 168ora.hu.