Természetes, hogy szülőként a legjobbat akarjuk gyermekünknek, és már a kezdetekkor felmerül a kérdés, hogy vajon mely fürdőszerek és samponok biztonságosak a kicsi számára. Jól tudjuk, hogy a csecsemők bőre jóval érzékenyebb, így nem véletlen, hogy speciális gondoskodást igényel.
Egy kisbabáról való gondoskodás számtalan nehéz helyzetet vet fel. Ilyen például az, ha az altatás vagy az etetés kapcsán merülnek fel gondok, de nagyon gyakori panasz a pelenka által fedett bőrterület kiütéses elváltozása is. Nézzük, hogyan előzhetjük meg, milyen okok állhatnak a kialakulás mögött, illetve hogyan segíthetjük a kicsi gyógyulását, ha minden igyekezetünk ellenére kialakult a kedvezőtlen helyzet!
Tényleg tabu a terhesség alatt a szalámi és az érlelt sonka? Valóban törvényszerű minden kismama esetén, hogy abszurd időpontokban abszurd ételeket kívánjanak? És az igaz, hogy a macskatartás és a babavárás nem fér meg egymással?
A kisfiú születésének körülményeiről dr. Ács Nándor, a Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika igazgatója elmondta, hogy a szülőszobán és a csecsemőosztályon is dolgozott a szülés napján kárpátaljai származású és ukránul is beszélő kolléganő, így végig tudtak az édesanyával a saját anyanyelvén kommunikálni. Az igazgató hozzátette: a kismama és a baba is jól vannak, és hamarosan elhagyhatják a a klinikát.
Az elmúlt két napban a Semmelweis Egyetem klinikáin hat esetben láttak el ukrán állampolgárságú fekvő- és tíz esetben járóbeteget. Ennek előzményeiről itt olvashatnak. (Semmelweis.hu)
Tíz órán át a kórházi folyosón sétálva vajúdott a kismama, közben hiába kérte az orvosokat, hogy császármetszéssel hozhassa világra a kisbabáját. A gyermek nem élte túl a megpróbáltatást.
Bár az első három hónapban tízből kilenc anyuka szoptatja a gyermekét, később ez a szám drasztikusan csökkenni kezd: féléves korukra a csecsemők fele, 1 éves kor felett pedig már csak a babák negyede kap anyatejet, derül ki egy friss hazai iparági kutatásból.[1]
Mindenki tudja, honnan jönnek a kisbabák, a gólya hozza őket egy fehér lepedőben. Ezt a mesét nagyon sokáig mesélték gyerekeknek, rajzfilmek százaiban szerepelnek csecsemőszállító gólyák. Honnan eredhet a mítosz, amely már évszázadok óta jelen van az európai kultúrkörben?