Régóta foglalkoztatja az emberiséget az a kérdés, hogy van-e felső határa az emberi élettartamnak – egy új, statisztikai módszerekkel végzett vizsgálat szerint, ha van is, még messze vagyunk attól, hogy elérjük, bőven van még növekedési lehetőség.
A KSH furcsán számolja a nyugdíjas inflációt az Azénpénzem.hu szerint, ugyanis az energia arányát csökkentették, az élelmiszerek súlya ugyan nőtt, de annak mértéke a nyugdíjasoknál jóval alacsonyabb, mint az összes háztartásban.
A természetes fogyás a 2021 augusztusi 1531-gyel szemben idén augusztusban már 2151 fő volt. Az idei évben januártól augusztusig 9,8 százalékkal kevesebb házasságkötés történt, mint tavaly ugyan ebben az időszakban.
A munkanélküliek száma 2022 augusztusában 177 ezer fő, a munkanélküliségi ráta pedig 3,6 százalék volt – derült ki a KSH augusztusi foglalkoztatási adatokat közlő gyorsjelentéséből. Mindez javuló tendenciát jelent.
A belügyminiszter a szerda reggeli, kiemelkedően sok, 107 halott kapcsán úgy fogalmazott a Parlamentben: a három napos ünnep miatt a statisztika egyes kórházakban megcsúszott, ezért emelkedett az áldozatok száma.
Bő három hét telt el a tanévből, és eddig tizenhat alkalommal intézkedtek az iskolaőrök. Egyébként nincs elég belőlük, csak az iskolák tizedének jut. Az erőszak viszont túlmutat az iskolákon; az oktatási jogok biztosa szerint nem még több biztonsági őrrel kell reagálni.
Május közepétől augusztus közepéig országos átlagban 3,5 százalékkal többen haltak mag Magyarországon, mint egy évvel ezelőtt ugyanebben az időszakban. Hét megyében az átlag többszörösével nőtt a halálozás, akárcsak a 64-79 és a 70-74 év közötti férfiak körében - derül ki a KSH friss adataiból.
A koronavírus már a statisztikákban is megjelent, a tavalyi év halálozási adatai alapján pedig a harmadik helyen végzett a leggyakoribb halálokok listáján; csak a daganatos megbetegedések és a keringési rendszerrel kapcsolatos betegségek előzik meg.