Szeret fogadni? Nézze meg ezt a sportfogadás weboldalt!
Több százezer euró és dollár készpénzben, smaragdok, mindez drága BMW-be rejtve – az ukrán titkosszolgálat korábbi kulcsemberét néhány napja tartóztatták le a szerb rendőrök, amikor ezeket az értékeket próbálta átcsempészni a határon. - írja az Origo
Az orosz fegyveresek nem kaptak a sugárzás ellen megfelelő védelmet nyújtó felszerelést, így amikor bevették a Csernobiltól nyugatra található Vörös-erdőt, sugárfertőzést kaptak, ami miatt azonnali kezelésre kellett szállítani őket a Belaruszban lévő Homel városába.
Ha a háború még nem jelentett elég rossz hírt, akkor ezentúl még jobban aggódhatunk, ugyanis az esély, hogy egy újabb radioaktív katasztrófa történik, egyre nagyobb. Beszámolók szerint az orosz és ukrán hadsereg ádáz harca elérte Csernobil térségét is, ahol a világ legismertebb atomerőmű-balesete történt 1986 márciusában.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök rendelet adott ki, amelyben egyebek mellett szerepel egy úgynevezett "zöldfolyosó" létesítése a csernobili övezetben, hogy mindenki zavartalanul látogathassa a területet. Az ukrán államfő azt ígéri, vége a belépési kérelmek váratlan megtagadásának és a videózás tiltásának, kinyitják a tiltott zónát a látogatók és a kutatók előtt.
1986. április 26-án, éjjel egy óra 23 perckor felrobbant a csernobili atomerőmű: két robbanás következett be, az első szétzúzta a reaktor hűtőrendszereit, a második pedig felrobbantotta a magot, így radioaktív anyag jutott a környezetbe.
1989-ben, három évvel az atomerőmű katasztrófája után a szovjet kormány meghívására a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség szakértői csapata érkezett Csernobilba, felmérni, mennyi szennyeződés maradt a környéken a talajban és az élővilágban.