Egy elhagyatott, 30 000 négyzetméteres kastélyra bukkantak, ami szinte újszerű állapotban áll egy hatalmas telken. A tulajdonos több milliárd forintért építtette fel, viszont a család később elhagyni kényszerült az ingatlant. A pakolással se nagyon vesződtek, minden drága holmit hátrahagytak.
Az Átlátszó egy drónnal felszerelkezve járta be a Tiborcz Istvánhoz köthető vállalkozások főbb szerzeményeit, hogy megmutassa, mihez kezdett Orbán Viktor veje, miután a közvilágítás-korszerűsítésől átnyergelt az ingatlanbizniszre. - írja az atlatszo.hu.
A Nemzeti Kastélyprogram és Nemzeti Várprogram keretében születik újjá a dégi Festetics-kastély: a projektre 1,5 milliárd forintnyi uniós és a kormány által biztosított további 1,228 milliárd forint hazai forrást fordítanak - közölte a Nemzeti Örökségvédelmi Fejlesztési Nonprofit Kft. szerdán az MTI-vel.
A 444 vette észre, hogy a Politico keddi brüsszeli hírlevelében helyet egy mondat arról Hódmezővásárhelyhez tartozó Batida tanyavilágából látványosan kiemelkedő kastélyról, amelyet Lázár János kancelláriaminiszter vagy a valamelyik családtagja birtokában lévő földek vesznek körül. - írja a 168ora.hu.
Nemrég elkészült Hódmezővásárhely-Batidán az a kastély, aminek a korábbi polgármesterrel, Lázár Jánossal jó viszonyt ápoló helyi ügyvéd, Kulik Jenő a tulajdonosa, és amit csak Lázár Jánoshoz köthető földeken keresztül lehet megközelíteni. - írja a zoom.hu.
A Gödöllői Királyi Kastély NKft. és a Helikon Kastélymúzeum NKft. belső szabályozottsága és a pénzügyi-számviteli feladatok ellátása is összességében megfelelt az előírásoknak, a tervezési, beszámolási, adatszolgáltatási feladatok ellátása szabályszerű volt, ám a vagyongazdálkodás nem felelt meg az előírásoknak - állapította meg az Állami Számvevőszék (ÁSZ). - írja a nepszava.hu.
Szabályos volt a keszthelyi Festetics kastély egy része felújításának tervezésére és kivitelezésére kiírt közbeszerzés, hiába tartotta azt jogsértőnek az uniós ellenőrzés és a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) - mondta ki határozatában a Közbeszerzési Döntőbizottság (KD).
Sorozatunk előző két részében igyekeztünk felfedni azokat a mozgatórugókat, üzleti megfontolásokat, melyek 2005-ben Esztergom város azon döntéséhez vezettek, hogy több százezer eurós, az utóbbi hét évben megvalósítatlan beruházásba kezdve megvásárolja a településtől 700 kilométerre, Erdővidék szívében található – jelenleg meglehetősen elhanyagolt állapotban lévő – vargyasi Daniel-kastélyt. A történet ismert és kevésbé ismert szálait bogozva, még a nevezetes épület meglátogatása, illetve a kastély gondnokával folytatott beszélgetés után is csak újabb kérdésekkel gazdagodtunk, ezért igyekeztünk megszólaltatni az egyébként jellemzően hallgatásba burkolózó illetékeseket.
A vargyasi Daniel-kastélyt 2005-ben vásárolta meg 300 ezer euróért Esztergom városa. A tervek szerint a 18 hektáron elterülő ingatlanban – jelentős beruházás után – a 700 kilométerről érkező esztergomi polgároknak kellett volna magukba szívniuk az ősfás park és a népi fafaragászat szépségeit, megpihenve székelyföldi kóborlásaik közben. Hét év telt el a tranzakció óta, a kastély falai mállanak, a tető ázik, a gondok hónapok óta hiába várja a bérét. Onagy Zoltán és Tasnádi-Sáhy Péter riportsorozata, első rész.