A legtöbb magyarországi épület nem bírna ki egy törökországi erősségű földrengést - ezt a híradónknak nyilatkozó statikus tervező mondta. Egy építési vállalkozó ugyanakkor hozzátette: már rendelkezésre áll a technológia, mellyel földrengésbiztos épületek építhetők.
Az elmúlt években az elszálló kivitelezési költségek mellett egyre nőtt azonban az olyan szakaszok száma, ahol nagyon alacsony a forgalom, feleslegesnek vagy legalábbis túl korainak tűnik az autópályák megépítése, máshol, ahol meg kéne, ott nem épül semmi. - írja a G7
Torzított médiakörnyezet, reklámbevételek, és manipuláció veszélye a választások előtt - többek között erre hívta fel a figyelmet az Euronews adásának interjút adó Irene Khan az ENSZ vélemény- és véleménynyilvánítási szabadsággal foglalkozó jelentéstevője.
Bár nem nagy meglepetés, mert tudományos (és féltudományos) modellek április közepére jósolták a COVID19 okozta halálozások számának maximumát Magyarországon, de mégiscsak lesújtó, hogy világviszonylatban ennyivel rosszabbak vagyunk a harmadik hullámban mindenkinél.
2020-ban a világon mindenhol a világjárvány határozta meg az egészségügyben dolgozók mindennapjait, kivéve Magyarországon, ahol a pandémia jelentette kihívásoknál sokkal nagyobb megrázkódtatásokat okoztak az év végére időzített kormányzati döntések.
Folyamatosan csak a titkolózás és a szakmailag megalapozatlan döntések jellemzik az intézményeket, nem meglepő módon felsőbb utasításra. A munkájukat egyébként remek odaadással végző egészségügyi dolgozók sem tehetnek semmit a felülről érkező parancsok ellen. Történetünk főszereplője sajnos nem kitalált személy.
Miközben a magyar-román határ hazai oldala a koronavírus-járvány szempontjából az ország legbiztonságosabbnak tűnő része, addig Romániában a Magyarországgal szomszédos megyék a leginkább fertőzöttek között vannak. Azt eddig is tudni lehetett, hogy náluk számszerűleg és népességarányosan is jóval több fertőzött van, mint itthon, Békés és a vele szomszédos Arad megye között viszont egészen döbbenetesen nagy a különbség. - írja a G7
A magyar kormánynak legkevesebb 560 milliárd forint (kb. 1,67 milliárd euró) pénzbírságot kell fizetnie az Európai Uniónak a többéves pénzügyi keretből (MFF), az EU 2014–2020-as költségvetéséből származó, a tagállamok támogatására szánt költségvetésnek rossz kezelése miatt.
Egy hónap alatt 34 ezer fővel kevesebb személyt foglalkoztattak Ausztriában az év végén, ám a magyarok azon kevesek közé tartoznak, ahol több ezer fős bővülést regisztráltak. Egy év alatt több mint hatezerrel több magyar kapott munkát odakint. Az egész osztrák munkaerőpiac is dinamikusan bővülni tudott. - írja a Privátbankár
Az Eurobarometer közvélemény-kutatása szerint a magyar utasok alig fele elégedett az állomások és a vasúti kocsik tisztaságával, ami az egész EU-n belül az egyik legalacsonyabb arány: ebben a tekintetben csak Bulgáriában, Olaszországban és Romániában rosszabb a helyzet.