h i r d e t é s

Kásler, a csodadoktor 57 milliós gázsija

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Kásler, a csodadoktor 57 milliós gázsija

2018. augusztus 04. - 09:36

Abban az országban, ahol a túlélésért vívott harc lényegében a kormány választóknak szánt életpályamodellje, igazán nem irigység számlájára felírni, ha a egyes politikusok jövedelmét látva elönti az epe a kevésbé szerencséseket.

Forrás: Hit Rádió

És bár Kásler Miklós 2017-ben még nem volt a kormány tagja, ez nem gátolta meg abban, hogy havi 4,75 milliós fizetést halmozzon fel. Ami azért is érdekes, mert – ahogy az az SZJA bevallásából is látszik – több bevétel forrása tisztázatlan.

A 24.hu június elején fordult a tárcához pontos információkat kérve arról, hogy milyen forrásokból állt össze az 57 milliós, politikusok között is kiugróan magas éves jövedelem.

A minisztérium sajtóosztályán júniusban többször is ígéretet tettek a gyors válaszra, de július közepe óta már az osztály telefonszámán sem veszik a kagylót, írásos visszajelzés pedig azóta sem érkezett.

Saját kutatásunk szerint Kásler az Onkológiai Intézet igazgatójaként csupán a töredékét kereshette a bevallott 57 milliónak. /24.hu/

Ami a hivatal tartózkodó némaságát illeti, természetesnek vehetjük, hogy ilyen esetekben tartják magukat a mondáshoz; Hallgat, mint a sír. Ami érthető lenne egy pánikot okozó jelenség eltitkolása esetén, de véletlenül sem elfogadható korrupciógyanús esetekben. De mivel éppen a Fideszt nevezzük méltán a Korrupció kormányának, ez lényegében megszokott magatartásnak minősül.

Amennyiben hihetünk annak az állításnak, hogy a kórházigazgatók fizetését az intézmény bevételeihez igazítják (ez az összeg legjobb esetben 1,1-1,2 millió forint havonta), úgy az Országos Onkológiai Intézetnek legalább olyan forgalma kéne, hogy legyen, mint budinak tífusz idején. Bár, ha azt nézzük, hogy hányan kapnak gyomorideget a kormány kártékony tevékenységétől…

A miniszter júniusban leadott vagyonbevallásából még annyi olvasható ki, hogy mellékesként havi 1 milliót keres egy közelebbről meg nem nevezett kutatási tevékenység révén. Ez a bevételi forrása vélhetően korábban is megvolt, ami további 12 milliós tételt jelenthetett a kasszában.

Forrásaink szerint az egészségügy csúcsain dolgozó intézményvezetők, professzorok jelentős összegeket tehetnek zsebre gyógyszercégekkel kötött úgynevezett gyógyszer study-szerződésekkel.

Az ilyen megállapodásokból az esetek túlnyomó többségében csak elenyésző rész kerül a helyszínt biztosító intézményhez, viszont a gyógyszervizsgálatba bevont orvosi vezető akár 10-20 milliós honoráriumban is részesülhet. Az összeg nagyságáról a jelenlegi szabályok miatt az intézménynek nem kell tudnia.

Ezek után az lenne az igazán vicces, ha egy olyan, Káslerrel kötött study-szerződés kerülne napvilágra, amit az magyar egyházzal kötött. Máris érthetővé válna a Tízparancsolat csodagyógyszer volta.