Két jelenleg fideszes vezetésű megyei jogú városban, Szolnokon és Veszprémben készült felmérések összehasonlítása azt mutatja, hogy a pártkáoszok kizárásával, alulról építkezéssel igenis van keresnivalójuk a NER-en kívülieknek. - derül ki a Publicus friss kutatásából
Egyéb elfoglaltságai miatt már megterhelő volt számára a munka a Márki-Zay Péter alapította Mindenki Magyarországa Mozgalom (MMM) elnökségében, ezért átadja a helyét a fiatalabbaknak – erősítette meg Magyar György ügyvéd az Alfahírnek.
Az ellenzékről, putyinozásról, az MSZP helyzetéről, a legalapvetőbb tartalmi kérdésekről, az összefogásról, valamint a szociáldemokraták és a liberálisok kiegyezéséről is kérdeztük Kunhalmi Ágnest. Az MSZP társelnöke lapunknak adott interjújában bejelentette, hogy indul a párt tisztújításán.
Két tavalyi magyarországi választás, az európai parlamenti és az önkormányzati voksolás tisztaságát vizsgálták, összesen 851 szavazatszámláló bizottsági tag elmondott vagy online kérdőíves felületen leírt tapasztalatai és észrevételei alapján.
Az ellenzéki pártok jelenlegi mozgásából úgy tűnik, nemigen lesz érdemi változás az önkormányzati választás jelöltjeit illetően a vidéki városokban, mindenki tartja magát a korábbi megállapodásokhoz. Igyekeznek elérni, hogy ne a civakodásról szóljanak a következő hónapok, így egyelőre nem tapasztalni, hogy akár a DK, akár a Momentum megpróbálná kihasználni az EP-választáson elért sikerét. Egerben például továbbra is biztos a jobbikos Mirkóczki Ádám indulása, vagy éppen Székesfehérváron az MSZP-s Márton Roland jelöltsége. Ehhez persze az is hozzájárul, hogy a DK és a Momentum vidéken nem rendelkeznek olyan beágyazottsággal, annyi helyben ismert emberrel, amellyel és akikkel ezt meg lehetne valósítani. Budapesten kicsit más a helyzet.
Emmanuel Macron francia elnök uniós pártcsaládja semmilyen körülmények között nem hajlandó szövetséget kötni az Európai Néppárttal addig, amíg a Fidesz tagja annak. Ezzel szemben pedig Silvio Berlusconi volt olasz kormányfő épp azért lobbizik a Néppárton belül, hogy bent tartsák Orbánékat – közölte az atv.hu.
A bevándorlás témájára húzott variációk a jelek szerint már nem tudják annyira megfogni fideszfanokat. Legalábbis erre lehet következtetni, a választási adatokból, melyek értelmében Orbán Viktor bázisa csökken. Bár még mindig toronymagasan volt képes pártja győzni, ez inkább a mikroszkopikus darabokra forgácsolódott voltának köszönhető, mintsem saját érdemnek.
Azt gondolná az ember, hogy egy olyan pillanatban, amikor felfogja, hogy egy játszmát, mint amilyen egy választás is elveszít és ellenzékbe kényszerül, önvizsgálatot tart. Magyarország e tekintetben is rendhagyó magatartásról tesz tanúbizonyságot. Ahelyett, hogy számba venné az őt képviselők magatartását és a felelősöket elszámoltatná, egyből kifarol mögüle.
Brüsszelben ugyanis az uniós csúcson a kormányfők és az államfők már tárgyalnak az Európai Bizottság elnökének személyéről. A Fidesz azonban továbbra sem támogatja a néppárti csúcsjelöltet, Manfred Webert, de a szocialisták jelöltje, Frans Timmermans mögé sem állnak be. - írja az atv.hu
Új politikai helyzet van a kontinensen, megbomlott a status quo az európai parlamenti (EP-) választások nyomán - mondta Szijjártó Péter a nemzetközi kereskedelmi ügyekkel foglalkozó tagállami miniszterek hétfői brüsszeli ülésének szünetében.
Némileg röhejes eredményt tudhatunk magunk mögött a legsilányabb körülmények közt lezajlott magyar EP választással. Eljárási hibák, diszkriminációgyanús esetek és patkányok tették feledhetetlenné a tegnapi napot.
Az Európai Szocialistáknak minden esélyük megvan arra hogy átvegyék a hatalmat a jobboldaltól. Hollandiában, Spanyolországban, Máltán de még Nagy Britanniában is verhetik a jobboldalt, így nagy eséllyel Frans Timmermans lehet az Európai Bizottság új elnöke.
Az európai parlamenti (EP-) választás tétje a mandátumok mellett az is, "meg akarjuk-e buktatni itthon az Orbán-rezsimet, avagy sem" - közölte Jakab Péter, a Jobbik frakcióvezető-helyettese és EP-képviselőjelöltje vasárnap délutáni budapesti sajtótájékoztatóján.