„Vannak, akik szerint Budai Gyulának / a Fidesznek mindig igaza van, hiszen megvédi a magyar embereket. Mások szerint, a sok ügyébe belebukott Budait bíróság elé kellene állítani, hamis vád gyanújával, s a negyedszázada uszító hecckampányokban utazó bűnszervezetet, a Fideszt föl kellene oszlatni. Ön melyik véleménnyel ért egyet?"
Orbán legotrombább hazugsága a mai évértékelő beszédben az volt, amikor azt állította, hogy Soros háromszor próbálta kifosztani Magyarországot. Egyszer, amikor a magyar államadósságot akarta megvenni, de ebben úgymond Antall József megakadályozta.
Az Európai Bizottság tételes cáfolatát a Fidesz értelmezhetetlen plakátkampányára beismerésnek nevezte az állampárt. Azt vajon akkor minek nevezik, amikor egyik politikusuk hazudtolja a másikat. Beugrató kérdés: ki hazudik? Gulyás Gergely vagy Kocsis Máté? Spoiler: mindkettő.
"Közel három évtizedes ügyvédi praxis tapasztalata áll mögöttem, tudom képviselni a rám bízott ügyet, azokat, akik bennem bíznak." - Dr. Alberti Péter, a Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője Esztergomban
A Die Presse eredetiben lehozza azt a levelet, amellyel Szijjártó Péter alá akarta támasztani a „Soros-terv” létezését az osztrák államfő számára, ám a „cáfolhatatlan” bizonyíték mindössze egy A4-es papír, rajta háromnegyed oldalon 6 rövid idézettel az üzletembertől.
Nagy volt a híráradat 2015-ben annak köszönhetően, hogy a magyar kormány kommunikációs gépezete úgy hányta ránk az információkat, mint sztahanovista fűtő a brikettet az óriáskazánba. Így aztán az év végi viszonylagos nyugalmat kihasználva igyekszünk néhány hányaveti kormányzati projekt részleteit kiigazítani. A Szegedi Kattintós továbbra is fontosnak tartja, hogy ne a külcsín, hanem a belbecs határozza meg az értékítéleteinket.
„A szíriai háború és az azt követő menekülthullám készületlenül érte a világot, pedig az jó előre látható volt, és Európának, valamint a nemzetközi közösségnek módjában állt volna kezelni ezt a válságot. Orbán Viktor magyar miniszterelnök hatpontos terve, amelyet Brüsszelben ismertetett, a menekülők és migránsok emberi jogait az országhatárok biztonsága alá rendeli. Ez pedig megosztottsággal fenyegeti Európát, amely – ha elfogadná ezeket az elveket – éppen azokról az értékekről mondana le, amelyek védelmére létrejött, és amely a közösséget kormányozza.”