h i r d e t é s

Túszok is meghaltak egy al-Kaida elleni amerikai akcióban

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Túszok is meghaltak egy al-Kaida elleni amerikai akcióban

2015. április 24. - 16:48
0 komment

Az al-Kaida egy amerikai és egy olasz túsza életét vesztette januári amerikai terrorelhárítási akciókban, amelyekben megöltek a terrorszervezettel együttműködő két amerikai állampolgárt is - jelentette be Washingtonban Barack Obama amerikai elnök.

Warren Weinstein amerikai és Giovanni Lo Porto olasz túsz, valamint az amerikai-pakisztáni kettős állampolgárságú Ahmed Farouq, aki az al-Kaida műveleti parancsnoka volt Pakisztánban, az afgán-pakisztáni határ térségében ugyanannak az akciónak a következtében halt meg. - írja az origo.hu

A terrorszervezet másik amerikai tagját, egyben szóvivőjét, Adam Gadahnt egy másik amerikai műveletben ölték meg.

Obama az Egyesült Államok fegyveres erőinek főparancsnokaként magára vállalta a felelősséget az összes amerikai terrorelhárítási műveletért, beleértve az általa elrendelt, balul sikerült akciót is, és

AZ AMERIKAI KORMÁNY NEVÉBEN BOCSÁNATOT KÉRT A TÚSZOK HOZZÁTARTOZÓITÓL

 akiknek kifejezte együttérzését.

Az elnök szerdán beszélt Weinstein feleségével és Matteo Renzi olasz miniszterelnökkel. A két családnak a Fehér Ház szerint fájdalomdíjat fognak fizetni.

Keserű igazság

Névtelenül nyilatkozó amerikai hivatalos személyek szerint a túszok egy, az al-Kaida által használt épületre mért dróncsapásban vesztették életüket. Az illetékesek szerint az akció irányítóinak "nem volt alapjuk feltételezni", hogy Weinstein vagy Lo Porto a házban tartózkodott volna, sőt, "csaknem bizonyosak" voltak abban, hogy nincsenek ott.


Matteo Renzi olasz kormányfő
Forrás: AFP/Vincenzo Pinto

"Kegyetlen és keserű igazság, hogy a háború ködében általánosságban és különösen a terroristák elleni harcban tévedések, néha halálos tévedések történhetnek" - mondta az elnök. Obama szerint a túszok életét követelő dróncsapás "az al-Kaida veszélyes tagjaival" is végzett.

Az elnök vizsgálatot rendelt el az incidenssel kapcsolatban, hogy a jövőben el lehessen kerülni a hasonló véletlen áldozatokat.

 

origo.hu (Címlap Fotó: Barack Obama ezt is megmagyarázta // Forrás: AFP/Saul Loeb)

Posted by SEJT on 2015. április 24.