"Ami jelenleg történik, az nem más, mint bizonyos vállalkozások szándékos kiszorítása a piacról" – fakadt ki a Politico-nak az egyik olyan nagy külföldi hátterű magyarországi kiskereskedelmi hálózat névtelenséget kérő illetékese, aki úgy érzi a magyar kormány intézkedései alapján, hogy a célkeresztbe kerültek.
A koronavírus-járvány hatására hónapokig csökkentek a tarifák, idén azonban változás történt a kötelező biztosítások díjai körül, ugyanis az év első felében már több baleset történt, drágultak az alkatrészek és a javíttatás is, ez pedig a biztosítás drágulását is hozza magával.
Megszólalt a Ryanair a magyar különadó kapcsán, a Magyarországon jelentős piaci részesedéssel rendelkező ír diszkont légitársaság közleményében felszólította a magyar kormányt, hogy törölje el a „légitársaságokra és magyar állampolgárokra kivetett, elhibázott extraprofit-adót” – olvasható a cég közleményében.
A hitelintézetek, vagyis a bankok mellett a pénzügyi vállalkozásokra, vagyis többek között a lízing- és faktoringcégekre is kivetné a kormány az új különadót, amelynek alapja a kamateredmény, valamint a díj- és jutalékbevétel lesz – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában kedd este a gazdaságfejlesztési miniszter.
"A vállalkozások mozgásterét szűkíti az extraprofit adó" címmel adott ki közleményt az Országos Kereskedelmi Szövetség, amely 2022. május 27-i közgyűlésén áttekintette a kormány részéről egy nappal korábban bejelentett extraprofit adó bevezetésének várható következményeit a kereskedelemben.
A szlovák állam harmincszázalékos adót vetne ki a Mol helyi leányvállalatára, a Slovnaftra. Elvileg csak addig, amíg kiugróan sokat keres a cég az ukrajnai háború miatt bezuhant árú orosz olajon. Az üzemanyagok ára a Slovnaft szerint az új adótól sem változna Szlovákiában. Mindez egyelőre csak javaslat, még nem egyértelmű, hogy meglesz-e hozzá a parlamenti többség. - írja a Szabad Európa
Kedden tárgyalta a parlament gazdasági bizottsága azt az ellenzéki törvényjavaslatot, amely szerint azok járuljanak hozzá nagyobb összegekkel a válság kezeléséhez, akik a legtöbb pénzt nyerték el az államtól az elmúlt években, és ne az önkormányzatokat és más intézményeket sarcolja a kormány. - írja a 168ora.hu.
Nem egészen világos, hogy milyen érdeke állhat a kormánynak hazánk teljes elszigetelésében. Mert a több éve jövendölt inváziónak nyoma sincs. A déli határra vezényelt hatóságok energiáját arra a havi egy-két emberre pazarolják el, akik voltak olyan bolondok, hogy Magyarország területére lépjenek.
A különadó, az élelmiszerlánc-felügyeleti díj és a vasárnapi boltzár után itt az újabb húzás a hipermarketek ellen, a kötelező foglalkoztatási minimum. A patikáknál volt a prototípus, annak a vidéken élő lakosság lett a kárvallottja. A kormány öt éve próbálja kiszorítani a multikat, és helyzetbe hozni a magyar láncokat, vajmi kevés sikerrel. Egy buldog szívósságával megy a kivéreztetés, de a hiperek csak nem akarnak bezárni.