A Fidelitas stabil értékrendje lázadást jelent az "Európát, sőt az egész világot uralni akaró" liberális mainstreammel szemben - jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szombaton a Fidesz ifjúsági szervezetének tisztújító kongresszusán a tárca közleménye szerint.
Sajnos az ellenzéki összefogás politikai hontalanná tett, vagy csinált, sosem gondoltam, hogy erre sor kerülhet! Hiszek a demokráciában, a liberalizmusban így egyben, mindenféle kiegészítő, félremagyarázó tétel, elvárás nélkül.
„A válság üzenete egyszerű: az olyan életmód, amely megpróbálja felülírni a Teremtést, megpróbálja kisajátítani azt a saját önző céljai számára, meg fogja bosszulni magát” – vallja Róna Péter. A karantén miatt Somogy megyei birtokán ragadt oxfordi közgazdász professzorral történelmi pesszimizmusáról, a liberális rend kudarcáról és a válságos idők lehetséges kimeneteléről is beszélgetett a Mandiner.
Az ún. illiberális állam csak egy kicsit értelmesebb választás a középkornál; csupán annyival, amennyivel nem kell hozzá megtanulni az időutazást, hanem elég elhinni (kellő tudás hiányában), amit az embernek egy cinikus politikai vezető mond. - írja a hafr.blog.hu.
Az ún. illiberális állam csak egy kicsit értelmesebb választás a középkornál; csupán annyival, amennyivel nem kell hozzá megtanulni az időutazást, hanem elég elhinni (kellő tudás hiányában), amit az embernek egy cinikus politikai vezető mond.
Orbán Viktor még a jóindulatú hívő számára is talán erőltetetten, de egyetlen narratívába rendezte az utóbbi harminc év magyar politikatörténetét és ebben a narratívában helyet talált minden korábbi törekvésnek, az ellenfeleiének is, kivéve a szabaddemokratákét, akiknek a brandjéhez a liberalizmus kötődik (egyébként helytelenül, mert a többségükben ezek sem voltak liberálisok). - írja a hafr.blog.hu.
Magyarország újra egy olyan korszak küszöbén áll, amikor ismét jogfeladásokra akarják bírni – mondta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika Campusán tartott Kossuth Lajos-szoborcsoport avatásán. - írja a 444.hu.
Jelkép értékű lehet, hogy a rendszerváltás után megjelent új magyar politikai generáció egyik legfényesebb csillaga, aki a szocializmus évtizedei után a legvonzóbban mutatta be, képviselte és népszerűsítette a liberális elveket, mivé lett.
Amikor a liberális demokrácia hivatalosan is lekerült a napirendről (nem hivatalosan már régen lekerült, pontosabban sosem volt ott, mert 1989 óta csak darabjaiban létezik, sosem volt értelem és erős vágy az elitekben, hogy dolgozzanak a mély elültetésén), egyszersmind kinyílt a történelem is és a szó tényleges értelmében demokráciává váltunk. - írja a hafr.blog.hu.
Igaz, ami igaz. Az értékek vonatkozásában semleges állam és a liberális demokrácia szükségszerűen a liberális eszméket juttatja dominanciához egy társadalomban azzal, hogy a konfliktusban álló eszmék között a versenyt (harcot) toleranciával és az eszmék közötti legnagyobb közös osztó megtalálásával igyekszik moderálni. - írja a hafr.blog.hu.
Magyarország még demokrácia, de liberálisnak már egyáltalán nem lehet mondani – vélekedett a 2010 óta épülő Orbán-rendszerről Körösényi András. Az MTA Politikatudományi Intézetének vezetője az Origónak arról is beszélt, hogy különösen az Alkotmánybíróság jogkörének és súlyának gyengítése volt a jellemzője a 2010–14-es korszaknak. Mándi Tibor szerint a mostani antiliberális tendenciák azért is erősödtek föl Magyarországon, mert sokan csalódtak a rendszerváltásban.