Jelenleg már a koronavírus ötödik hulláma tombol Magyarországon, az egészségügyben dolgozók lassan már két éve rendkívüli körülmények között dolgoznak és azt is tudjuk, hogy egyre kevesebben: sokan elhagyják a pályát, másokat pedig az egyre erősebb magánegészségügy szív fel.
Az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló törvény bevezetése után sok orvos elhagyta pályáját, vagy inkább a "szabad piacot", vagyis a magánegészségügyet választotta. Ez azonban olyan szintű orvoshiányt eredményezett, ami már komolyan veszélyeztetheti a súlyos betegek életét. Hallani is olyan esetekről, amikor a páciensek már menthetetlenek voltak, mire ellátáshoz jutottak volna.
Az amerikai magyar orvosok figyelik és segítik a magyar egészségügyet - jelentette ki az Amerikai Magyar Orvosszövetség (HMAA) szokásos évi floridai tanácskozásán részt vevő Horváth Ildikó, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egészségügyért felelős államtitkára csütörtökön az MTI-nek telefonon adott nyilatkozatában.
Közösségi akció kezdődött azért, hogy ne kelljen elavult, ezeréves technikával dolgozniuk a Péterfy Sándor utcai Kórházban. Kiderült, néhány alaplap még floppy meghajtós. - írja a gepnarancs.hu.
Tíz válaszadóból nyolcan úgy gondolják, hogy kevesebbet, vagy sokkal kevesebbet kellene költeni stadionokra, míg minden majd' tizedik ember gondolja azt, hogy nagyságrendileg annyit kellene költeni, amennyit most költ a kormány.
A kedélyeket milliós orvosbérekkel hergelő államtitkári parlamenti kirohanás után érdemes kicsit higgadtabban megnézni a bérjegyzékeket. A több évtizedes múltú szakorvosok örülnek, ha 300 ezer fölött visznek haza, a mentőorvos 270 ezret, de a háziorvos jó, ha 150 ezret keres. Álomfizetések közelről.
Nyilatkozott a Tényeknek az egyik altatóorvos, aki felmondott a Szent Imre Kórházban. Csurgai Annamária azt mondta, azért döntött így, mert nem látott megoldást arra, hogy elfogytak a kórházban a szaképzett nővérek, és az orvosokat túlterhelik.
A Szent Imre Egyetemi Oktatókórház vezetése közleményben reagált az intézményről szerdán megjelent sajtóhírekre. A kórház tájékoztatása szerint az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Osztályon 20 orvos státusz van, ebből jelenleg 5 nincs betöltve.