Szeret fogadni? Nézze meg ezt a sportfogadás weboldalt!
Ismét erőteljesen beleszállt a gazdag országokba Tedrosz Gebrejeszusz: az Egészségügyi Világszervezet (WHO) vezetője szerint „felháborító egyenlőtlenség” uralkodik a vakcinák elosztásában, 10 ország osztozik jelenleg a legyártott oltóanyagok 75 százalékán.
Az Európai Bizottság aláírta a harmadik szerződést a BioNTech és a Pfizer gyógyszeripari vállalatokkal, a megállapodás az összes uniós tagállam nevében további 1,8 milliárd adag, koronavírus elleni oltóanyagot köt le a 2021 vége és 2023 közötti időszakra - közölte az uniós bizottság csütörtökön.
Orbán Viktor csütörtökön telefonbeszélgetést tartott a kínai elnökkel, a magyar miniszterelnök Hszi Csin-pinggel többek között a koronavírus-vakcinákról, a járványkezelésről és a Budapest-Belgrád vasútvonalról egyeztetett, írja a Global Times a Hszinhua hírügynökségre hivatkozva. - írja a Portfolio
A Szeged Televíziónak nyilatkozott Duda Ernő virológus professzor, aki szerint a kínai vakcinák elmaradottak, technológiájuk messze van a Pfizer–BioNTech-félétől és a Moderna által gyártott oltásokétól - írja a szeged.hu.
Elképzelhető, hogy a szegényebb országokban élőket csak 2024-ig oltják be a koronavírus ellen, míg a gazdagabb államok már most lefoglalták a vakcinakészlet túlnyomó többségét. Mindeközben a döntéshozók azt ígérik, hogy Európában lesz elég oltóanyag.
"Van egy fogalom, ami egyetlen szóban megfogalmazza a probléma lényegét. Vakcina nacionalizmusnak hívja egy nemrég megjelent véleménycikk ezt a jelenséget, ami a fő aggályokat felveti" – írja Kemenesi Gábor virológus közösségi oldalán.
Az Európai Tanács elnöke elmondta, hogy a koronavírus-járvánnyal foglalkozó nem hivatalos videokonferencián egyetértettek abban, hogy a leendő vakcinát tisztességesen osztják majd el a tagállamok között.
Megkezdik hétfőn egy az új koronavírus elleni lehetséges oltóanyag klinikai tesztelését az Egyesült Államokban, az első beteg hétfőn kapja meg a kísérleti vakcinát - közölte egy kormányzati illetékes. - írja az ujszo.com.