Szeret fogadni? Nézze meg ezt a sportfogadás weboldalt!
A Tesla tulajdonosok egy egész Európára kiterjedő alkalmazásprobléma miatt furcsa hibaüzeneteket kaptak és nem tudják sok esetben feltölteni az autóikat. A közösségi médiát elárasztották a felháborodott tulajdonosok bejegyzései.
A hústermelés a felelős az élelmiszeriparban keletkező üvegházhatású gázok 60 százalékáért egy amerikai kutatás szerint. A hústermelés közben világszerte 28-szor annyi üvegházhatású gáz kerül a légkörbe, mint a növénytermesztés közben, ráadásul a legtöbb gabonát a vágóállatok etetésére termesztik - mutatott rá az Illinois-i Egyetem tudósainak tanulmánya.
A koronavírus-járvány harmadik hullámának letörésével új időszak kezdődik, és egy olyan korszakba lépünk, melyben az országoknak egyszerre több kihívással is szembe kell nézni - jelentette ki a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában.
2020. októberében elindult a Járókelő Esztergomban is. Az oldal abban segít a városban élőknek, hogy bejelenthessék a kátyúkat, letört szemeteseket, lekopott zebrákat és egyéb közterületi problémákat a lakóhelyükön.
Gyakran elhangzik a kérdés „Szent István városában”, „hol a pénz”? Ez egy nagyon jó kérdés, tekintettel arra, hogy a magyar települések között Esztergom előkelő helyen szerepel, ha az iparűzési adóbevételeket nézzük. Nagyságrendileg 20 milliárd forint alsó hangon az az iparűzési adóbevétel, amelyet csak a Suzuki autógyár fizetett be eddig a város kasszájába. Tehát még egyszer a kérdés, hol a pénz? Mire költődött és költődik el? Hol látszik városunkon ez a sok-sok milliárd forint?
A választások közeledtével elég sok minden kerül majd fókusz alá a magyar közbeszédben, sőt biztosak lehetünk abban, hogy a pártok illetve az ellenzéki média is temérdek témát tűznek majd zászlajukra, ám a legfontosabb kérdések eldöntésében, illetve a prioritások és legsúlyosabb problémák felsorolásában már nagyon eltérőek lesznek az álláspontok. - írja a Morpheusz blog
Japán szép lassan a magányos öregemberek, és a szobájukba szó szerint bezárkózott számítógépfüggő fiatalok hazájává válik, ez az új helyzet pedig újfajta, bizarr megoldásokat is hoz magával: Japán szociális problémáira egészen bizarr szolgáltatások épülnek.
1980-ban Fidel Castro kicsit változtatott azon, hogyan is kezeli azokat a kubaiakat, akik szeretnék elhagyni az országot. Addig inkább ott szerette volna őket tartani, de most azt mondta, menjenek, nincs szükség rájuk. A kubaiak pedig mentek.