Emmanuel Macron francia elnök uniós pártcsaládja semmilyen körülmények között nem hajlandó szövetséget kötni az Európai Néppárttal addig, amíg a Fidesz tagja annak. Ezzel szemben pedig Silvio Berlusconi volt olasz kormányfő épp azért lobbizik a Néppárton belül, hogy bent tartsák Orbánékat – közölte az atv.hu.
A bevándorlás témájára húzott variációk a jelek szerint már nem tudják annyira megfogni fideszfanokat. Legalábbis erre lehet következtetni, a választási adatokból, melyek értelmében Orbán Viktor bázisa csökken. Bár még mindig toronymagasan volt képes pártja győzni, ez inkább a mikroszkopikus darabokra forgácsolódott voltának köszönhető, mintsem saját érdemnek.
Azt gondolná az ember, hogy egy olyan pillanatban, amikor felfogja, hogy egy játszmát, mint amilyen egy választás is elveszít és ellenzékbe kényszerül, önvizsgálatot tart. Magyarország e tekintetben is rendhagyó magatartásról tesz tanúbizonyságot. Ahelyett, hogy számba venné az őt képviselők magatartását és a felelősöket elszámoltatná, egyből kifarol mögüle.
Brüsszelben ugyanis az uniós csúcson a kormányfők és az államfők már tárgyalnak az Európai Bizottság elnökének személyéről. A Fidesz azonban továbbra sem támogatja a néppárti csúcsjelöltet, Manfred Webert, de a szocialisták jelöltje, Frans Timmermans mögé sem állnak be. - írja az atv.hu
Új politikai helyzet van a kontinensen, megbomlott a status quo az európai parlamenti (EP-) választások nyomán - mondta Szijjártó Péter a nemzetközi kereskedelmi ügyekkel foglalkozó tagállami miniszterek hétfői brüsszeli ülésének szünetében.
Némileg röhejes eredményt tudhatunk magunk mögött a legsilányabb körülmények közt lezajlott magyar EP választással. Eljárási hibák, diszkriminációgyanús esetek és patkányok tették feledhetetlenné a tegnapi napot.
Az Európai Szocialistáknak minden esélyük megvan arra hogy átvegyék a hatalmat a jobboldaltól. Hollandiában, Spanyolországban, Máltán de még Nagy Britanniában is verhetik a jobboldalt, így nagy eséllyel Frans Timmermans lehet az Európai Bizottság új elnöke.
Az európai parlamenti (EP-) választás tétje a mandátumok mellett az is, "meg akarjuk-e buktatni itthon az Orbán-rezsimet, avagy sem" - közölte Jakab Péter, a Jobbik frakcióvezető-helyettese és EP-képviselőjelöltje vasárnap délutáni budapesti sajtótájékoztatóján.
Sokak szerint május 26-án, egy kicsit leegyszerűsítve, pontosan erről kell döntenünk. Olyan pártokra szavazunk, amelyek erősebb Európát akarnak, vagy a Fideszre, amelyik gyengíteni akarja azt a közösséget, ahonnan ezer- és ezermilliárd forintnyi támogatás érkezett hazánkba az elmúlt másfél évtizedben.
Nincs új a nap alatt, mondhatnánk, a miniszterelnök is kezd kifogyni az adukból. Így marad a jól bevált bevándorlás. Azon túlmenően, hogy ez duma úgy, ahogy van hazugság, egyben baromi unalmas is. Nem mellesleg volna fontosabb dolgunk is a klímaváltozás, vagy éppen a túlnépesedés nagyon is valós fenyegetésével.
A legalapvetőbb egység közismert hiányán kívül természetesen. Merthogy azt ugye senki nem gondolta komolyan, hogy a felaprózódással kezelhető lenne a baloldalt ért súlyos bizalomvesztés. Ehhez jönnek az olyan vitatott eredetű pártok is, mint amilyen a Jobbik is. Nem teljesen tiszta hát, hogy az ellenzéki pártok célja pontosan micsoda.
Ma délután 16 óráig kérhetik átjelentkezésüket egy másik településre azok a magyarországi lakóhellyel rendelkező választópolgárok, akik az Európai Parlament magyar tagjainak május 26-i választásán a lakóhelyüktől eltérő magyarországi településen kívánnak voksolni.