Egy friss tanulmány szerint az elmúlt két évtizedben az ipari bányászat által okozott trópusi erdőirtás több mint fele Indonéziában történt. Ezzel az országban globálisan is példátlan mennyiségű erdőterületet pusztítottak el.
Száznál több ország részvételével megállapodás született kedden, az ENSZ Éghajlat-változási Keretegyezményének Glasgowban zajló 26. ülésén (COP26) a világ erdőségeinek megóvásáról és a felelős termőföldhasználat előmozdításáról.
Az elmúlt évtizedben csaknem 20 százalékkal több szén-dioxidot bocsátott ki az Amazonas-medence erdeje, mint amennyit elnyelt egy megdöbbentő jelentés szerint, amely felhívta rá a figyelmet, hogy az emberiség nem támaszkodhat tovább a világ legnagyobb trópusi esőerdőjének szénelnyelő-képességére.
A legfrissebb adatok alapján riasztó képet kapunk a trópusi esőerdők helyzetéről, az elmúlt években ugyanis az emberek vagy teljesen megsemmisítették, vagy jelentősen hozzájárultak az esőerdők pusztításához, melyek egyébként a klímaváltozás legfontosabb természetes pufferei.
Az év első hónapjában 284 négyzetkilométernyi erdő tűnt el a fakitermelés miatt a brazíliai Amazonasz-vidéken. Ez az előző év azonos időszakának kétszerese, és az elmúlt öt évben nem volt ilyen magas a januári érték - közölte a brazil űrkutatási hivatal (Inpe).
A fideszes parlamenti képviselőből lett, főcsinonyik Tarnai Richárd vezette Pest megyei kormányhivatal szerint nem para, hogy egy Natura 2000-es területen álló védet erdőt kiirtatott a polgármester fia. - írja a hirhugo.hu.
Komoly pusztítást végeznek a Kemény Ferenc Sportlétesítmény-fejlesztési Program keretében. A Dunai Evezős Központ előzetes vizsgálati dokumentációja szerint. Csepelnél 6,8 hektárnyi erdőt vágnak ki, a pesti oldalon 4,5 hektár zöldterületet dúlnak fel, és további 1,2 hektár parkosított zöldfelületet, illetve ligetes állományt tüntetnek el. - írja a 24.hu