"A jelenlegi válságok oka (neoliberalizmus) és válságtünete (újfasizmus) a Momentum és a Jobbik képében most támadást indított a felszabadítók emlékműve ellen." - írja közleményében az Európai Baloldal - MMP2006
Az eredeti hallgatói és oktatói nagy részétől megfosztott Színház és Filmművészeti Egyetem (SZFE) ünnepi megemlékezésének csúcspontja Bodrogi Gyula (Süsü, a sárkány) és Dózsa László (1942 - ) visszaemlékezése volt.
Emlékeznek még Dózsa Lászlóra? Az emberre, akinek nevét egy ‘56-os fiú képe mellé írták ki hatalmas házfalakra az ’56-os emlékévben, és aki maga is arról beszélt, hogy ő van a képen?
Az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) Kárpátalja megyei kirendeltsége beidézte és november 14-én kihallgatta Orosz Ildikót, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola rektorát az 1956-os forradalom és szabadságharc 62. évfordulóján a Terror Háza Múzeumnál tartott központi megemlékezésen elmondott beszéde miatt - adta hírül csütörtökön a Karpatalja.ma hírportál.
Amire nem ártana mondjuk rászolgálni. Az sem elhanyagolható tény, hogy ha csak annyi tiszteletet mutatnánk Rétvári csürhéje felé, amennyit a Fidesz általánosan mutat a környezete felé, akkor igen csekély lenne a valószínűsége annak is, hogy bármely tagjuk szabadlábon lenne, nemhogy kormányozna.
Az SZKP XX. kongresszusa, a desztalinizáció kezdete, a lengyelországi „események”, a magyarországi forradalom leverése (1956) és a pluralista-piaci fordulat (demokratikus rendszerváltás, 1989) között harminchárom esztendő telt el. - írja a merce.hu.