Új úticélja van a lengyel vendégmunkásoknak, akik a kelet-közép-európai országok 2004-es uniós csatlakozása után elárasztották Angliát, hozzájárulva ahhoz, hogy a helyiek besokalljanak a rengeteg kelet-európai bevándorlótól. Ezúttal nem egy ködös, esős, hűvös helyet választottak.
Nem elég felkészült a gazdaság egy jövőbeni recesszió időszakára - vélekedett Szalay-Berzeviczy Attila, a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) korábbi elnöke, aki szerint a 2032-es olimpiai rendezésre akár pályázhatna is Budapest. - írja a nepszava.hu.
Sok fiatal lengyel akár másfél évtizedes nyugat-európai tartózkodás után úgy döntött, hogy hazatér. Nem a kormánypropaganda hatására döntöttek így, vélhetően nem a radikális jobboldal szavazói lesznek, mert más gondolkodást visznek haza, mint amit a kormánypárt képvisel. - írja a Napi.hu
A brit belügyminisztérium kedden ismertetett friss adatai szerint meghaladta a 2,5 milliót azoknak a külföldi EU-állampolgároknak a száma, akik letelepedett státusért folyamodtak a brit hatóságokhoz. A magyarok közül eddig több mint 75 ezren kértek tartós nagy-britanniai letelepedési engedélyt - írja a napi.hu.
Ha jól tudom, Redő Ferenc gobelinjét a munkaszolgálatos évek ihlették, a mindenkori keretlegények végtelen ostobasága és gonoszsága, ami véres tintaként ömlött erre az országra és talán sohasem lehett lemosni róla. - írja az orulunkvincent.blog.hu.
Nagyjából megkétszereződtek a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) kutatóhálózatában dolgozó kutatók munkahelyváltási, külföldi kutatói munkavállalásai szándékai az azt követő időszakban, hogy a kormány bejelentette az MTA megcsonkítását – számolt be a Népszava egy friss felmérés alapján, melynek készítői maguk is akadémiai dolgozók. - írja a 168ora.hu.
„Mindig hazatértem, de az utóbbi 10 évben az az érzésem, ha nem lennék már nyugdíjas, érdemesebb volna valahol Európában megélni” - írta levelében János, aki először közel 40 évesen ment külföldre. Pedig külföldön nem csak kellemes tapasztalatok érték.
A jelenlegi magyar kormány – mi más, mint a migráció támogatása helyett – családtámogatással gondol választ találni a népességfogyásra. Miközben csaknem négyszázezer magyar részben miatta, politikai okból tervezi a kivándorlást. Azt nem tudhatjuk, hogy az exodust megállítaná-e egy felelős, értelmes, egységre törekvő kormányzás, hiszen jó ideje nincs nekünk olyanunk.
Magyarország az 1848-as forradalomhoz hasonlóan ma is nyíltan kiáll az európai eszmeiség és a függetlenség mellett, álláspontja szerint Európa a független, szabad európai nemzetek sorsközössége - közölte az MTI-vel szerdán a Stuttgartban tartózkodó Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára.