Bár a pénztárgépeknek az adóhatósági szerverhez való kapcsolása egyelőre korántsem tekinthető sikertörténetnek keleti szomszédunknál, öntik bele a pénzt. Már-már az abszurd határán jár a romániai áfabehajtás digitalizálásának ügye, illetve annak hatékonysága.
Hatályát veszti az a veszélyhelyzeti rendelet, amelyben a kormány további két évre, 2024 végéig kitolta az 5 százalékos lakásáfa alkalmazhatóságát, de a lehetőség mégis megmarad, mert a parlament előtt lévő adótörvény-módosítás megtartja a kétéves hosszabbítást.
715 milliárd forintért szerzi meg a kormányhoz közelálló cég és a magyar állam a Vodafone-t, vagyis a magyar költségvetést több mint 350 milliárd forint mínusz terheli egy olyan válságos időszakban amikor a lakosság szembesül az első felemelt rezsi számlákkal.
A köztársasági elnök aláírására váró új törvény a megmaradó katások életét szabályozza szeptembertől, de van benne a katát kényszerűségből augusztus végén befejezők számára egy nagyon fontos búcsúajándék, ami viszont akár csapda is lehet, ha rosszul élnek vele.
A román parlament öt hónapra befagyasztotta a villamosenergia és a gáz árát, és öt százalékra csökkentette a két energiahordozó áfáját, egyben ideiglenes energiaár-kompenzációt is biztosít a fogyasztóknak − számolt be az MTI.
Április 1. óta minden számla adatát azonnal megkapja a NAV, és immár szankciónálhat is az online számlarendszerrel összefüggésben. Ruszin Zsolt, a Magyar Könyvelők Országos Egyesületének(MKOE) elnöke szerint az adóhatóság eddig nem bírságolt, és várhatóan a közeljövőben sem fog büntetni az online számlák technikai problémái miatt. - írja a Napi.hu
A koronavírus világjárvány kitörése korábban nem tapasztalt kihívások elé állította az építőipart. A pandémia első hullámában bevezetett kijárási korlátozások következtében a gazdaság leállt, majd újra kellett indítani azt, a jelenleg zajló második hullám miatt pedig nagyfokú a bizonytalanság.
Az Európai Unió átlagát tekintve 2018-ban csekély mértékben tovább nőtt a tagállamok által beszedett adó (és járulékok) hazai össztermékhez (a GDP-hez) viszonyított aránya, elérte annak 40,3 százalékát – derül ki az Eurostat éves jelentéséből.
Míg Magyarországon az utóbbi években 27-ről 5 százalékra csökkent a húsok áfája, Németországban most éppen arról folyik egyre nagyobb vita, hogy az adótartalmuk álljon vissza a kedvezményes 7-ről az általános 19 százalékra. - írja a g7.hu.
A pénzügyminiszter a legutóbbi Kormányinfón sorolta, hogy az elmúlt években kisebb lett a csirkehús és a tej áfája, majd ugyanebben a sorban említette a kenyeret is. Az mfor.hu szúrta ki, hogy a kenyér esetében tévedett a miniszter.