Szeret fogadni? Nézze meg ezt a sportfogadás weboldalt!
Arra a kérdésre, hogy mi szüksége van ennek a kormánynak egy olyan biankó felhatalmazásra, mint a veszélyhelyzet meghosszabbítása, nem lehet úgy válaszolni, hogy nem tesszük zárójelbe a racionális gondolkodást. Ez ugyanis a félelemkeltéshez és a kormányzat saját félelmeinek oldásához szükséges. Egyre erőszakosabb eszközökre van szüksége, mert egyre többet veszíthet.
Amikor megvásárolja a drótszamarat, a sok egyéb mellett ne feledkezzen meg a kormány helyes beállításáról sem. Egy jól megválasztott kormánnyal elkerülhető a hát- és derékfájás. Az sem elhanyagolható, hogy bizonyos pozíciókban nagyobb sebességet lehet elérni.
A sorozatban negyedik kormányzati ciklusára készülő Orbán Viktor jelenleg épp új kabinetje névsorának összeállításán dolgozik, és a miniszterek kiválasztásánál bizonyára fontos szempont az, hogy a válságkezelés lesz a legfontosabb feladat a következő hónapokban.
A végzősök elsöprő többsége szerint nem készítették fel őket megfelelően az érettségi vizsgáikra. Nemcsak a távoktatás égbekiáltó hiányosságai veszélyeztetik a diákok továbbtanulási esélyeit, hanem a káoszkormány túl korai terasznyitása is.
„Nagyon valószínű, hogy a rezsimet életben tartó és hasznát élvező szűk kör a válságot gazdasági értelemben nagy veszteségek nélkül túléli. De hogy egyébként megússza-e, azt nem tudom. Előbb-utóbb ugyanis nemcsak a járvány ér véget, hanem ez a rezsim is összeomlik, és akkor azért szembe kell nézni az elkövetett hibákkal, bűnökkel” – ezt nyilatkozta Békesi László közgazdász, volt pénzügyminiszter a Hírklikknek.
A Fidesz szavazói végső soron a felelősek (természétesen, ki más?) a kormányuk bűneiért is (nemcsak a politikai tévedéseiért) éppen úgy, ahogy annak idején a baloldali-progresszív értelmiség és szavazótábor volt a felelős a baloldal kormányok hibáiért.
„A kormányok természeti válságok idején általában meg szoktak erősödni, ám a következményeibe sokszor belebuknak; Magyarországon pedig a járvány után maradhat 800 ezer-egymillió munkanélküli és romokban heverő gazdaság, miközben a kormány döbbenetesen érzéketlenül kezeli a szociálpolitikai kérdéseket” – fejtette ki a Hírklikknek Horn Gábor.
Az elmúlt száz év legnagyszerűbb miniszterelnöke kissé belehibbant saját nagyszerűségébe. Szokott ilyen lenni a történelemben, nincs benne semmi különös. Abban sem, hogy a hülye, de szorgalmas és szervilis környezete nem tudja megakadályozni a hibbantság nyilvánvalóvá válását a szeretett nép számára.
Milyen ország az olyan, amelynek élén nem miniszterelnök, hanem egy Vezénylő Tábornokként funkcionáló egykori futballista áll, aki a koronavírus elleni harc ürügyén lebontja a jogállam még meglévő maradékát, megsemmisíti politikai ellenfeleit, sorsára hagyja hazája polgárait, s hagyja éhen halni a hasznot nem hajtó szegényeket?
Remélhetőleg azzal mindenki tisztában van, hogy a legbölcsebb és leghumánusabb, "aki még soha nem hazudott" miniszterelnökünk ma reggeli igehirdetésében, virágnyelven közölte, hogy már pedig nem fognak segíteni senkinek, saját magunkon és a csókosaikon kívül?
Hála a pongyolán összefércelt fideszes Alaptörvénynek, Orbánnak valójában Magyarországon korlátlan hatalma van már március 11., a veszélyhelyzet kihirdetése óta. Ugyanis a veszélyhelyzetről szóló passzusba nem került bele a 15 napos időkorlát, az csak a veszélyhelyzet idején meghozott rendeletekre vonatkozik. Ha pedig a rendeletek hatálya letelik, a kormány egyszerűen egy új rendelettel életbe léptetheti azokat - egy írás arról, miképp próbálta megosztani a diktatúra bevezetésének felelősségét Orbán Viktor az ellenzékkel, és számára mi a "vírusháború" valódi tétje.
Attól függetlenül, hogy a motiváció teljes hiányában elfogyott a mondanivalóm, maradt néhány gondolat, ami nem hagy nyugodni. Szobám csendes magányában arra gondolok, hogy mennyire más lesz a helyzet. Most nem az újabb és újabb szigorú lépésekkel kell foglalkoznunk, hanem a következményeikkel.
Jó napot kívánok. Ez itt a Karmelita – kezdte bejelentéseit a fb-on a miniszterelnök. Illetve csak kezdte volna, ha lett volna hang is. Ám jelképes értelemben sem könnyű hangot találni, együttműködésre kérni egy országot, ahol a vezetőket a kérésről, az embereket az együttműködésről igyekeztek módszeresen leszoktatni. Éppen a Karmelitából.
Az elmúlt években a PR-kormányzás mellett nem sok idő jutott a valódira. Amikor problémákat kellett megoldani, a magyar állam rendszeresen csődöt mondott. elsősorban a kormányért és nem az emberekért volt, most meg nem tud hirtelen értünk lenni, ahogy az összeomlás határán működő magyar egészségügyi rendszer sem működik majd hirtelen jól. Pedig most aztán tényleg helyzet van.
Orbán Viktor miniszterelnök csütörtök délelőtt a Karmelita kolostorban fogadta Jordan Peterson kanadai politológus, pszichológus professzort, aki a május 30-31-én megrendezendő Brain Bar fesztivál vendégeként érkezett Budapestre - tájékoztatta az MTI-t csütörtök reggel Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.