Odacsapott még egyet a kormány a járvány okozta gazdasági kieséstől és a munkaerőhiánytól küszködő vendéglátásnak egy olyan rendelettel, ami mostantól szakképesítést követel a konyhán dolgozóktól.
Legfeljebb félgőzzel és a szokásos személyzeti létszám egyharmadával működnek a budapesti szállodák. A hotelek fenntartói jelentős bevételkiesésre, ugyanakkor drámai munkaerőhiányra panaszkodnak.
105 nap után megérkezett bértámogatás, a járulékok levonása után fejenként havi 10 416 forintot tesz ki – tudatta a nyilvánossággal a Ráday utcai Jedermann kávézó az ajtajára tűzött üzenettel.
A COVID-19, azaz a koronavírus soha nem látott visszaesést eredményezett a nemzetközi, és sok helyen a belföldi utazások terén is. Számtalan vendéglátó egység, köztük éttermek, fogadók, és persze szállodák voltak kénytelen átmenetileg (vagy végleg) bezárni.
A Music Hungary Szövetség, a Magyar Fesztivál Szövetség és a Magyarországi Rendezvényszervezők és -szolgáltatók Szövetsége kezdeményezésére a szakértők egy javaslatcsomagot állítottak össze a Magyar Turisztikai Ügynökségnek címezve, melynek célja a magyar turizmusban és vendéglátásban működő ágazatok megsegítése. A kezdeményezéshez eddig több mint 370-en csatlakoztak aláírásukkal.
Valami megint bűzlik a kormány pénzosztása körül – jelentette ki Ujhelyi István európai parlamenti képviselő szombati online sajtótájékoztatóján. Az Európai Parlament közlekedési és turisztikai szakbizottságának első alelnökeként hangsúlyozta: súlyos károkat szenvedett el a vendéglátásra épülő szektor, ezért mindenképpen szükség van állami támogatásra az érintett kis- és középvállalkozások túléléséhez és újraindulásához.
Tartalékaikat felélték, magukra hagyták őket, valódi segítséget nem kapnak sem az államtól, sem az önkormányzattól – ez derül ki azokból a válaszokból, melyeket nagyrészt budapesti éttermek és szállodák vezetői küldtek a 24.hu-nak
A kormány megtette az első lépéseket annak érdekében, hogy megvédje a munkahelyeket, de szükség esetén készen állnak arra, hogy további intézkedéseket tegyenek - hangsúlyozta Varga Mihály pénzügyminiszter az ATV Egyenes beszéd című műsorában csütörtökön este.
A magyar vendéglátás és a hazai alapanyagok minőségének jelentős javulását méltatta egyebek mellett Lévai Anikó, a Magyar Konyha szerkesztőbizottságának elnöke, a kormányfő felesége a gasztronómiai magazin és a Stílusos Vidéki Éttermiség (SVÉT) székesfehérvári konferenciáján. - írja a napi.hu.
A magyar vendéglátás és a hazai alapanyagok minőségének jelentős javulását méltatta egyebek mellett Lévai Anikó, a Magyar Konyha szerkesztőbizottságának elnöke, a kormányfő felesége a gasztronómiai magazin és a Stílusos Vidéki Éttermiség (SVÉT) székesfehérvári konferenciáján.
Szarvas Ferenc majd 20 éve működtet egy családi kisvendéglőt a VI. kerületben. Gulyáslevest, resztelt májat, hekket, rántott húst készít a környékben dolgozó bankároknak, tanároknak, vámosoknak, bejárnak hozzá nyugdíjasok és diákok is. - írja a 24.hu.
Egyre fojtogatóbb a munkaerőhiány a Balaton mellett, amelyet már az idényre felvett diákmunkásokkal sem tudnak csillapítani. A helyi vállalkozók már új utakat keresnek: a nyugdíjas szövetkezetekből foglalkoztatnának időseket. - írja a napi.hu.