Minap kora délután bementem két debreceni aktikváriumba, gondolván, teszek egy kísérletet a debreceni Ady -téren levő könyvszekrény állományának a gyarapítására. Nagyon sok olyan könyv van, amit eladni visznek, de az üzletek nem tudják már eladni, de egyébként jó állapotú és sokak számára még élmény lehet az olvasásuk. Jómagam is szoktam kukázni lombtalanításkor és találok is egy-két könyvet, amit magammal viszek.
Június 26-án, egy forró napon Debrecenben a Régi Városháza előtt három párt bejelentette, hogy közösen indulnak az őszi önkormányzati választásokon. Ahogy a sajtóban megjelent: Kőszeghy Csanád Ábel, a Jobbik debreceni önkormányzati képviselője, Szabó Bence, a Momentum debreceni elnökségi tagja és Jármi Péter, az LMP Hajdú-Bihar megyei elnöke történelminek nevezte a megállapodásukat. Közös polgármesterjelölttel, listával, egyéni jelöltekkel és programmal futnak neki az őszi önkormányzati választásnak. A Jobbik városi elnöke azt követően így fogalmazott:
A látszat szerint - ami esetleg csalhat is-, a debreceni ellenzék nyári szabadságon van. Május 26-án a nagy hármas /LMP /úgy 2 százalék körül mérik/, a Jobbik /van talán 4-6 százalék a városban/ és a Momentum /8-11 százalék körül lehetnek maximum Debrecenben/ bejelentették, hogy a 21.század?? pártjaiként általuk történelminek mondott szövetséget hoztak létre.
Bocskaikert kettészakadt. A háromezer lelkes településen egyszer csak kutyás-maszkos terrorelhárítók rontottak egy faluvégi házikóra, ahonnan rengeteg kábítószert, pénzt és fegyvereket, valamint öt személyt hoztak ki. - írja a magyarhang.org.
A 24.hu információi szerint, 2019 őszén indul az a debreceni nemzetközi elitiskoláról, amit a Modern Városok Program keretében finanszíroz a költségvetés - írja a 168ora.hu.
Sajnos Debrecenben úgy látszik - legalább is szemétügyben - semmi sem változik. Péntek délután, a szokásos hétvégi vásárlás közben a Laktanya utca végén a fagyizó és a Coop közötti területen jártam, ahol szelektíven próbálják a hulladékot gyűjteni.(Az indok igen prózai volt, az unokám fagyit kért.)
A Kéretlen Figyelem Debreceni Nők Közéleti Egyesülete és a Segíts a rászorulókon facebook csoport a hónap utolsó vasárnapján Debrecenben, a Petőfi térre ismét vendégségbe hívja, a városban élő szegényeket, a közmunkából tengődő családokat, a magukra maradt kisnyugdíjasokat, a fedél nélkül élő felebarátainkat.
Közel egy évvel ezelőtt írtam arról, hogy Debrecenben a Jánosi utcában élek. Így a tanévben szinte minden nap látom, megélem, hogy gyermekeink, az őket kísérő szülők, nagyszülők milyen veszélynek vannak kitéve a Csapókerti Általános Iskola és a Mesekert Óvoda környékén.
Ebes állomás teljes vágányhálózatának átépítését és ideiglenes forgalomba helyezését követően folytatódnak az állomást érintő útépítési munkálatok, emiatt forgalmi rend változásokra kell számítani a következő hetekben.
Megkezdődik a főpályát érintő munkavégzés a 48. számú főút Debrecen és Vámospércs közötti szakaszán, így 2019. május 27-től több szakaszon félpályás lezárásra számíthatnak az arra közlekedők.
A Kéretlen Figyelem Debreceni Nők Közéleti Egyesülete és a Segíts a rászorulókon facebook csoport, az EP választások miatt májusban nem a hónap utolsó vasárnapján, hanem egy héttel korábban, május 19-én, Debrecenben, a Petőfi térre hívta vendégségbe a városban élő szegényeket, a közmunkából tengődő családokat, a magukra maradt kisnyugdíjasokat, a fedél nélkül élő felebarátainkat.Az ingyenes ételosztáson egy tál meleg ebéddel, friss kenyérrel vártunk minden rászorulót
A Kéretlen Figyelem Debreceni Nők Közéleti Egyesülete és a Segíts a rászorulókon facebook csoport, az EP választások miatt, májusban nem a hónap utolsó vasárnapján, hanem EGY HÉTTEL KORÁBBAN, május 19-én, vasárnap, Debrecenben, a Petőfi térre ismét vendégségbe hívja, a városban élő szegényeket, a közmunkából tengődő családokat, a magukra maradt kisnyugdíjasokat, a fedél nélkül élő felebarátainkat.
A MedicalOnline értesült, hogy május 10-ével valamennyi egyetemi munkája és feladata alól felmentették a Debreceni Egyetemen a nemzetközileg is ismert és elismert népegészségügyi szakembert, prof. dr. Ádány Rózát. - írja a propeller.hu.
Tajvan külügyminisztériuma tiltakozását fejezte ki, amiért a magyar kormány közbenjárása nyomán a Debreceni Egyetem tajvani diákoknak megtiltotta, hogy Tajvan vagy Kínai Köztársaság név alatt vegyenek részt az International Food Day-en. - írja a 444
A több éves hagyománynak megfelelően, a Kéretlen Figyelem Debreceni Nők Közéleti Egyesülete és a Segíts a rászorulókon facebook csoport, április 21-én, --Húsvét vasárnapján -- Debrecenben, a Petőfi térre ismét vendégségbe hívja a városban élő szegényeket, a közmunkából tengődő családokat, a magukra maradt kisnyugdíjasokat, a fedél nélkül élő felebarátainkat.
A Kéretlen Figyelem Debreceni Nők Közéleti Egyesülete és a Segíts a rászorulókon facebook csoport, március 31-én --a hónap utolsó vasárnapján --Debrecenben, a Petőfi térre ismét vendégségbe hívta, a városban élő szegényeket, a közmunkából tengődő családokat, a magukra maradt kisnyugdíjasokat, az utcán élő felebarátainkat. Kis csapatunk igyekezett -- ha csak pár órára is--szebbé tenni a térre érkezőknek a vasárnapját.
A Kéretlen Figyelem Debreceni Nők Közéleti Egyesülete és a Segíts a rászorulókon facebook csoport, a hónap utolsó vasárnapján ismét vendégségbe hívja a nehéz sorsú debrecenieket. Az ingyenes ételosztáson egy tál meleg ebéddel várunk minden rászorulót.
A vasúttársaság korábban "pályakarbantartási munkákkal" magyarázta, hogy áprilistól decemberig Debrecen és Balmazújváros között nem közlekednek vonatok. Kiderült: a gigaberuházás miatt "szívnak" az emberek.
Megújul a debreceni Zsuzsi erdei kisvasút, a rekonstrukciós munkákhoz 771 millió forint támogatást adott az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) a turisztikai célú keskeny nyomközű kisvasutak fejlesztésére szánt keretből - közölte Debrecen polgármestere szerdán a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.