Nem egyénileg fog megtörténni, hogy lemondanak a miniszterek az alapítványi kuratóriumokban, ha bármilyen megállapodás születik erről - Varga Judit elsőként mond le, ha lesz ilyen szabályozás, de az igazságügyminiszter azt mondta: “nagy a mozgástér mindkét oldalon, ez a tárgyalások kérdése”.
Sajtóértesülések szerint Varga Judit igazságügyi minisztert is meg akarja hallgatni a Pegasus-botrány kivizsgálására megalakult európai parlamenti különbizottság, amelynek tagjai február 20–21-én Magyarországra érkeznek.
Egy év végi összegzés mindig torzít, hiszen általánosít. Egy év végi összegzés mindig pontosabb képet ad, hiszen madártávlatból néz alá. Ez a két ellentétes mondat egyáltalán nincs egymást kizáró viszonyban, sőt mindkettő igaz a maga szempontjából, ezért amikor az alábbi írást olvassa valaki, érdemes őket együttesen szem előtt tartani. A jelenlegi és a következő írásomban a magyar belpolitika idei évének öt vesztesét és nyertesét gyűjtöm egy csokorba, objektivitásra törekedve, nem tagadva szubjektivitásomat. Azt igyekeztem a kiválasztásnál megvizsgálni, hogy az érintettek mostani helyzete hogyan viszonyul az egy évvel ezelőtti állapotukhoz, tehát kizárólag az elmúlt 12 hónapot vettem alapul. Nézzük előbb az öt vesztest!
Integritás Hatóság és Korrupcióellenes Munkacsoport: ez a két új szervezet lép hamarosan, még novemberben színre, hogy Brüsszel kedvéért felszámolja a magyarországi korrupciót, és éberen őrködjön az uniós források tisztességes felhasználása felett. Megérkezett a törvény, amely részletesen leírja a két új hatóság működését. - írja az Index
A vagyonkezelő alapítványok szabályozását is érintő európai bizottsági javaslatcsomag a Varga Judit igazságügyi miniszter által vezetett alapítványra is jótékony hatással volt: 15 napon belül hiánytalanul eleget tett a 24.hu adatigénylésének, holott februárban válaszra sem méltatta a portált.
„Június 10-én Budapest Főváros Kormányhivatala fogyasztóvédelmi hatósági eljárást indított a Ryanair-DAC légitársasággal szemben az extraprofit-különadó áthárítása témájában” – írta Varga Judit igazságügyi miniszter Facebook-oldalán.
E szerint a miniszter arra gondolt, hogy az Orbán-kormány saját magán spórol, amikor megszorításokról beszélt. Ezzel szemben Varga Judit pont azt ecsetelte, hogy a költségvetés helyzete miatt nem lehetséges az igazságügyi dolgozók béremelése.
Lejárt a kéthónapos válaszadási határidő az Európai Bizottság által felvetett problémákra, a kormány pedig el is küldte a válaszát az Európai Bizottság jogállamisági kondicionalitás levelére. - írja a Portfolio
A küszöbön álló jogállamisági eljárás miatt akár 1100-1600 milliárd forinttal is elmaradhat idén az EU-pénzek brüsszeli kifizetése ahhoz képest, mint amennyivel tavaly év végén számolt a Pénzügyminisztérium – derül ki azokból a forgatókönyvekből, amelyeket a Portfolio állított össze nyilvános és háttérinformációk alapján.
Varga Judit igazságügyi miniszter szerint tévesen gondolja az Európai Bizottság, hogy a nemváltás vagy a homoszexualitás a kormány szerint rossz dolog, és ezért korlátozzák a megjelenítését. Szerinte ebben nem foglalt állást a magyar törvényhozás.
Tavaly januárban egy korrupt NAV-os lehallgatásával indult el az az ügy, amely szűk egy év alatt brutális és kiterjedt politikai korrupciós botránnyá dagadt. A főszerepben egy kavarógép, többfelé is mozgolódó végrehajtó és egy igazságügyi államtitkár. Az ügyben a jellegéhez képest viszonylag sokat tudunk hivatalosan is, még többet kiszivárgott dokumentumokból, de azért így is rengeteg a homályos pont. Összeszedtük, honnan indult és hol tart most az ügy, és milyen kérdésekre várnánk még a válaszokat. Például Rogán Antaltól. - írja a Telex