Az amerikai Betegségellenőrzési és Megelőzési Központok (CDC) és az Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatal (FDA) néhány héttel ezelőtt közölte, hogy a CDC oltóanyag-adatbázisa egy lehetséges biztonsági problémát tárt fel.
A most megjelent tanulmány szerint a harmadik oltás után, a csak két oltást kapottakhoz képest, csökkent a COVID-19 miatti sürgősségi vizitek és a kórházba utalás kockázata - írja a Facebookon Dobson Szabolcs szakgyógyszerész.
A legalacsonyabb halálozási arány azok közt volt tapasztalható Szingapúrban, akiket a Moderna vakcinájával immunizáltak, míg a legtöbben a kínai Sinovac-vakcinával oltottak közül haltak meg - írja a Bloomberg a városállam adataira hivatkozva.
Úgy tűnik, a vakcinák jelentős védelmet nyújtanak a súlyos betegségek ellen, de a gyorsan terjedő fertőzés következményei sok közegészségügyi szakértőt aggasztanak. A világ legtöbb vakcinája valószínűleg nem akadályozza meg az Omicron fertőzését.
A Pfizer amerikai gyógyszeripari vállalat vezérigazgatója szerint a belátható jövőben valószínűleg évente szükség lesz a koronavírus elleni oltások ismétlő dózisainak beadatására, mert várhatóan így lehet majd nagyon magas szintű immunvédelmet fenntartani.
A Pfizer szerint az amerikai és izraeli adatok is azt mutatják, hogy az emlékeztető oltások hatékonyan vissza tudták építeni a koronavírussal szembeni védettséget – számol be a hírről a Bloomberg.
A koronavírus elleni vakcinák által okozott véralvadási mellékhatások kockázatát jelentősen meghaladja a Covid-19-fertőzés által okozott véralvadási betegségek kockázata - derül ki az Oxfordi Egyetem egy friss kutatásávól. - írja a Napi.hu
Duda Ernő virológus professzor szerint indokolatlan, hogy Magyarország gyártsa a kínai Sinopharm oltását, amelyet a szakértő primitív vakcinának nevezett az mRMS-technológiához képest. Szerinte az mRNS-alapú vakcinát kellene gyártanunk, amelyben meghatározó szerepe volt magyar kutatóknak, Karikó Katalinnak és Pardi Norbertnek. Az mRNS technológia a jövő, amely sok betegségre gyógyír lehet a szakértők szerint.