A jegybank elnöke hétfőn az Országgyűlés gazdasági bizottsága előtt arról beszélt, hogy 20 ezer milliárd forintban mérhető a családok pénzügyi megtakarítása Magyarországon, ezt a pénzt be lehetne vonni például energiahatékonyságot, vagy élelmiszeripari termelékenységet növelő programokra.
A sorozatban negyedik kormányzati ciklusára készülő Orbán Viktor jelenleg épp új kabinetje névsorának összeállításán dolgozik, és a miniszterek kiválasztásánál bizonyára fontos szempont az, hogy a válságkezelés lesz a legfontosabb feladat a következő hónapokban.
A magyar választók többsége gazdasági válságot érzékel, a teljes népesség valamivel több mint fele szerint a magyar állam válságos pénzügyi helyzetbe került, derült ki a Závecz Research friss kutatásából, amely a Telex birtokba került.
A járvány kezelésének csodafegyvereként tálalja a kabinet a kínai és az orosz vakcinabeszerzéseket, miközben folyamatos lépéshátrányban van a vírus elleni harcban. A fő célja, hogy a gazdaság helyreállhasson a jövő tavaszi választásokig és az emberek ne emlékezzenek arra, milyen rossz volt nekik akkor, amikor sokan elvesztették munkájukat vagy csökkent a jövedelmük – mondja Szűcs Zoltán Gábor politológus.
Ha győzne az ellenzék a jövő évi parlamenti választásokon, vélhetően nem sok lehetősége lenne a mostanra kiépült államkapitalizmus gyors leépítésére, hacsak nem alkalmaz olyan módszereket, amilyeneket az elmúlt 11 évben láttunk - véli egy szakértő.
Orbán Viktor szokásához híven akkor emeli a tétet, amikor igazán nagy a baj. A kormányfő ugyanis jól tudja, hogy a koronavírus-járvány gazdasági és szociális hatásait még nem is érzékeli kellőképpen a társadalom, de ő egy elővágással mégis új frontot nyitott.
Több ellenzéki párt közleményben bírálta a koronavírus-járvány miatti gazdaságvédelmi akcióterv kiegészítéséről szóló rendelkezéseket, amelyeket Orbán Viktor miniszterelnök szombaton jelentett be a családok és a vállalkozások érdekében.
A politikusok és tanácsadóik számos hibát elkövettek a koronvírus-válság kezelése során, amelyek elkerülhetetlenek voltak, mivel a járvány váratlanul és óriási erővel csapott le 2020 tavaszán, ám legnagyobb hibájuk könnyen elkerülhető lett volna.
Svédországban, amely elhíresült arról, hogy járványkezelési guruja stratégiáját követve nagy karanténok nélkül kezeli a válságot, áttérnek az európai országokban megszokott korlátozásokra. Azért nem egészen úgy, ahogy más országokban csinálják. - írja a Napi.hu
Magyarországon sosem fogják magukra hagyni az egyenruhásokat - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szombaton Budapesten, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Rendészettudományi Karának tisztavatóján az MTI szerint.
Először fordul elő a második világháború vége óta, hogy a világ egy nehéz helyzetben nem az Egyesült Államok elnökétől vár és kap választ a kérdéseire, hanem egy másik állam, nevezetesen Németország vezetőjétől, Angela Merkeltől. A kancellár leiskolázta kormányfő kollégáit. - írja a Napi.hu
Már nem csak a munkavállalókat és az egészségügyi dolgozókat, hanem a honvédségi állományt is kiszolgáltatottá tette a kormány. Pénzelvonások, közmunka és tartalékosi lehetőségek helyett, valódi megoldásokat kínáló munkaügyi javaslatcsomaggal készül jövő hétre az MSZP – jelentette be Harangozó Tamás, a párt frakcióvezető-helyettese péntek este az ATV Egyenes beszéd című műsorában.
A koronavírus-járvány drasztikusan változtatta meg az Európai Unió gazdasági kilátásait, ezért minden tagállamnak közös érdeke, hogy gyors, arányos és igazságos intézkedések szülessenek uniós szinten is - jelentette ki Varga Mihály pénzügyminiszter az Európai Unió pénzügyminisztereinek videokonferenciáján kedden, a szaktárca közleménye szerint.