Jogszerűtlenül tagadta meg a gyáli önkormányzat az Elios Innovatív Energetikai Zrt.-vel kötött szerződés jelentős részének kiadását – mondta ki az ügyben eljáró Budakörnyéki Járásbíróság. - írja a magyarhang.hu.
Lassan elülnek a botrány hullámai a Tiborcz István cégének többmilliárdos bevételt hozó Elios-ügy körül, a miniszterelnöki vő vagyona pedig a polgári jog előírásainak is megfelelni látszó ingatlanbefektetések formájában halad a kifehéredés útján.
Állítólag egy évvel ezelőtt komolyan felvetődött a Fideszben, hogy be kéne áldozni Tiborcz Istvánt a választások előtt, ezzel kivennék az élét azoknak az ellenzéki és EU-s kritikáknak, melyek szerint Magyarországon nem érvényesül a törvény előtti egyenlőség elve. - írja a Szegedi Kattintós
Csak azt felejtette el hozzátenni, hogy komoly nyomozást az ügyben az OLAF egymaga volt kénytelen levezényelni. Mivel a magyar hatóságok addig nem voltak hajlandóak megvizsgálni, hogy ugyan milyen alapon aratott Tiborcz István cége, ha pedig már így alakult, miért jelentősen túlárazva valósította meg a közvilágítási tendereket?
Ahogy arról a tegnap reggel mi is beszámoltunk, a rendőrség kedden késő este tett bejelentése szerint bűncselekmény hiányában zárták le a Tiborcz fiú egykori cégének vitatott ügyletét. Tiszta sor – az Európai Unió Csalás Elleni Hivatalával ellentétben – nem is nagyon tudunk vele vitatkozni.
És az sem okozhat nagy meglepetést, hogy bűncselekmény hiányában teszik ezt. Mindezt a főműsoridőt követően tegnap este 21 órakor tette közzé az MTI. Különös diszkréció, ugyan melyik hírforrás ne csapna le erre a hírre. És mint ismeretes, „ami ma hírértékű, az holnapra hirtelen százéves ügy lesz”.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodája nyomozócsoportot hozott létre az Elios-ügyben folytatott eljárás eredményességének biztosítása érdekében, közölte Pintér Sándor belügyminiszter július 24-i keltetésű válaszlevelében, amely a parlament honlapjára is felkerült. - írja a zoom.hu.
Meglehetősen hosszú idő telt el Orbán vejének egykori cége, az Elios körüli botrány kitörése óta. Mondhatnánk, hogy ennyi idő alatt már mindenkit tisztára lehet mosni, de mégsem tesszük. Inkább arra lennénk kíváncsiak, hogy miért nem történt eddig kihallgatás az ügyben?
Kínos az egész Elios-ügy, nyakig benne van Tiborcz István, Orbán Viktor veje. A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság vezetője, Péterfalvi Attila pedig láthatóan falaz Orbánéknak. - írja a b1.blog.hu.
Nem győz mosakodni a „királyi vő”. Jobban belegondolva van is miért, hiszen az a fele királyságot sikerült lerabolnia. Illetve a királyság a maga koldus voltában még csak megvan, de a színvonal emelésére szánt összegeknek hűlt helyét találjuk csupán.
Akár 25 év fegyház és teljes vagyonelkobzás is fenyegetheti azokat, akik benne voltak a szervezett csalásban, feltéve, hogy igazolódik büntetőjogi felelősségük Orbán Viktor miniszterelnök vejének volt cége, az Elios körüli botrányban.
Hatvan városa is kapott levelet az Olaf-tól: ebből azért már lehetett sejteni, hogy ott sem volt minden rendben az Elios kiválasztása és szerződése körül, de hiába kértük, a város nem adta ki a levelet. Igaz, Hatvanon kívül még vagy 20 város dugdossa a kellemetlen dokumentumot. - írja az orszagszerte.atlatszo.hu.
Az Átlátszó adatigénylését Szekszárd az OLAF-ra hivatkozva megtagadta, Jászberény, Szolnok és Zalaegerszeg pedig azt válaszolta, hogy megkérdezik Polt Pétertől, hogy kiadhatják-e az EU csalás elleni hivatalától kapott levelet a települések közvilágítási projektjeinek vizsgálatáról. Kilenc település semmit nem válaszolt az adatigénylésünkre. - írja az atlatszo.hu.
Sok mindent el lehet mondani Orbán vejéről, de azt aligha, hogy hozományvadász lenne. Pontosabban tettek róla, hogy ez a vád véletlenül se merüljön fel. Hogy ez közpénz jellegét vesztett (uniós) forrásból valósulhatott meg, nem számít.